Dvojí domov (30 povídek) přehled

Dvojí domov (30 povídek)
https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72382/dvoji-domov-72382.jpg 4 33 33

Pod názvem Dvojí domov se skrývá svazek tří povídkových knih Jana Čepa. Jedná se o knihy Zeměžluč, Letnice a Děravý plášť. Jsou to drobné existenciální povídky, které nezakryjí křesťanskou orientaci autora. Třicet povídek českého autora.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dvojí domov (30 povídek). Přihlašte se a napište ho.

Acamar
13.01.2023 4 z 5

Soubor různě obsáhlých povídek, povětšinou výsečí všedního vesnického životaběhu obyčejných lidí, zachycující lyrickým okem milované prostředí, a citem jak prostotu života, tak tíži mnohého planého čekání na změnu, smysl či naplnění... mezitím co život sám proteče od dětství ke stáří a smrti. Existenciální, ale také plné pokorné víry a smíření. Vymyká se snad jen Děravý plášť, příběh krátkého, nešťastného vášnivého vzplanutí, jak osobněji a intenzivněji působícím obsahem, tak pražskými kulisami. Vrcholem sbírky pro mne byla povídka Josef Kratochvíl.

zdennyrakky
10.10.2021

Nejsem věřící. Ale absolutně mě to dostalo. Ne hned, musel jsem k hloubce těchto próz pročíst. A ani ne napoprvé, potřeboval jsem dvojí přečtení. Jsou to nejcitlivěji napsané prózy, s jakými jsem se kdy setkal. Plné barev, vůní a všech možných dalších vjemů. Ale hlavně - o čem tyto prózy jsou!! Pomůžou člověku srovnat si žebříček hodnot. Doporučuji každému, každému. P. S. Četl jsem ale zatím jen Letnice, ta hvězdy nedávám.

Yummymoon
08.02.2021 5 z 5

Jako bych tam byl... jako bych jimi byl.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dvojí domov (30 povídek) v seznamech

v Právě čtených1x