Edudant & Francimor přehled

Edudant & Francimor
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207207/bmid_edudant-a-francimor-8xu-207207.png 4 235 235

Edudant a Francimor jsou synci kouzelnice madame Halabáby. Edudant, starší a silnější, a hubený Francimor žijí spokojeně s matkou v chaloupce v temném lese. Společnost jim dělají bílý kozel Rudolf, starý drak Verpanides a černý kocour Šmakovník. Jednou se oba hoši vydají na kouzelném koštěti se svými spolužáky na školní výlet. Nešťastnou náhodou při návratu zabloudí a upadnou do rukou loupežníků. Podaří se jim však uprchnout a při své cestě domů se dostanou do podivuhodných končin a prožívají neuvěřitelné příhody. Kniha, plná fantastických situací a groteskních dobrodružství, sršící vtipem a nápady, je báječným čtením pro všechny děti i rodiče. Vyprávění, kterým se autor vrací do světa dětí, patří k české humoristické klasice.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Edudant & Francimor. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (39)

ninano
02.09.2024 5 z 5

Moc hezká a milá knížka, která i po létech opakovaně pobavila.

Booky84
30.06.2024 5 z 5

Úžasné čtení, skvěle jsem se bavila. Neuvěřitelné, že je kniha tak krásně nadčasová a určitě pro všechny generace.

Nermal
17.02.2024 3 z 5

Pamatuju si, že jako dítě mě název této knížky naprosto odpuzoval, takže jsem po ní nikdy nesáhl. Teprve až když jsem mnohem později viděl postavy ve Večerníčku, skvěle načtené Milanem Šteindlerem, jsem vzal tyto příběhy na milost.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Edudant & Francimor v seznamech

v Právě čtených3x