El Hakim přehled

El Hakim
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/281493/bmid_el-hakim-6mM-281493.jpg 4 72 72

Rozprávačom príbehu je mladý egyptský lekár Ibrahim Gamal el Assiut, ktorý po mnohých tápaniach a hľadaniach v mladosti, po mnohých prekážkach a ťažkostiach uskutoční svoj sen, čo ho ovláda od detstva - stane sa hakimom, lekárom presláveným chirurgom. Vidíme ho vyrastať z hlinenej chatrče vo felažskej dedine, chlapčeka oduševneného svojou predstavou byť raz hakimom, sledujeme jeho cestu po Níle do Káhiry, kde chce študovať medicínu, jeho prvý úspešný chirurgický zákrok na lodi aj nepredvídané zdržanie v kraji zamorenom cholerou, prvé hrdinské boje o záchranu chorých, za ktoré skoro sám zaplatí životom.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize El Hakim. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (16)

Hobo
31.05.2023 4 z 5

Nakladatelství Ferd. Holas působilo v letech 1945-1948. V knize samotné není letopočet uveden a bylo by zajímavé prozkoumat jednotlivá vydání uvedená v příslušném odkazu. Nezdá se mi, že by Holas vydal tutéž knihu 3x, navíc v době okupace možná působil jen jako knihkupec a byl vězněn. Bližší viz zde https://nakladatelstvi.ucl.cas.cz/nakladatelstvi/ferdinand-holas.html

BlaV.
31.05.2023 5 z 5

Máme v knihovně staré vydání (rok není uvedený, ale řekla bych, že je to před rokem 1948, protože to vydal nakladatel Ferdinand Holas) - pro mne byla kniha velmi čtivá.

Hehehe
22.08.2022 4 z 5

Hezké, trochu pohádkové.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha El Hakim v seznamech

v Právě čtených2x