Měsíc mého života přehled

Měsíc mého života
https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1038/bmid_mesic-meho-zivota-7va-1038.jpg 4 186 186

Arkádie (Ondřej Neff) série

Druhé vydání úspěšného sci-fi románu našeho současného velikána žánru, které předchází v Mladé frontě vydané novince Rock mého života. Poprvé se v románové formě setkáváme s hlavními hrdiny, starožitníky Kubou Nedomým a bizarním Dědkem Čuchákem a s krásnou Su Wang-li, majitelkou restaurace a Kubovou přítelkyní, kteří prožívají svá neobvyklá dobrodružství na habitatu na Měsíci.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Měsíc mého života. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (31)

marlowe
12.09.2024 3 z 5

Na mne moc rozdrobené a rozhrkané. Ale nebylo to špatné – určitě půjdu do druhého dílu.

Terva
11.07.2024 4 z 5

„Ještě nikdo nikdy
v životě nepotkal
tak ukecanýho němýho,
jako je
Dědek Čuchák.“

Hu. Tahle kniha mi tedy dala zabrat. Já myslel, že to bude samostatný příběh ze světa nazvaném spisovatelem Ondřejem Neffem Arkádie, ale ono je to trošku jinak. Ona je tohle skoro až chronologie, která nás doprovází světem na Měsíci v délce trvání několik desítek let. Vlastně začínáme někdy v roce 2043 a konec příběhu nás zastihne někde kolem roku 2145 (2212) Máme tu tedy tři linie příběhu oddělené asi padesáti lety. Je to prostě taková rychlovka. Jakoby ani pan spisovatel naplánoval nějakou další knihu napsat. Pak se to však podařilo a dnes už je v této sérii osm knih. S tím, že například příběh Reparátor navazuje na tuto knihu, ale je už bez Jakuba Nedomého a Dědka Čucháka.

Citát: Podíval se na mě tak vážně, že já vážně pochopil, jak vážně to myslí.

Osobně se mi líbila první a druhá část v této knize. Příchod Jakuba Nedomého na Lunu, jeho práce a důvod proč na Měsíci zůstal. Druhá část, kdy se potkává s Dědkem Čuchákem je klasika. Třetí díl už je divný a to, co se z Dědka stalo je . . . Hu. Na to vše pak navazuje již zmíněný Reparátor. Ale naštěstí jsou tu velké časové skoky a tak se mezi tyto vešel například příběh Rock mého života. Na ten se chystám právě teď. Předpokládám, že další příběhy se budou odehrávat právě v těch časových kapsách, které tady jsou. Napůl jsme netušil do čeho jdu, byl jsem překvapen kvapíkem, který proběhl časově velmi rychle a jsem vlastně naštvaný, že vím, jak to celé dopadne, i když je k tomu napsáno dalších šest mezoknih.

Citát: Pravá starožitnost je taková, u který se nedokáže podvod.

Na konci knihy najdete „Doslov místo předmluvy (a naopak)“ Zde si můžete přečíst všechny základní časové údaje, tak jak jdou chronologicky za sebou. Jsou tu roky a události, které se v nich dějí. Jen poslední dva údaje napadl tiskařský šotek a změnil jedničky na nuly. Místo let 2125 a 2145 tu máme podivně vkloubené roky 2025 a 2045. Hu. Vlastním knihu vytisknutou v roce 2007 Mladou frontou. Jinak to byla paráda, lehce se to četlo a neodradilo mě to od dalších příběhů HU rá na ně.

Citát: Tak pojď, život není jenom rybaření. Je tu taky pivo.

hanak_v_exilu
25.03.2024 4 z 5

Československá předrevoluční sci-fi mi až na malé výjimky nesedí. Možná jsem měl jen smůlu, ale kam jsem šáhl, tam jsem viděl fraškovité povídání plné šílených situací popsaných expresivním jazykem. V zásadě to platí i pro Měsíc mého života, jenže příběh Kuby Nedomého je tak čtivý a okolní svět tak plasticky vykreslený, že mě nakonec vtáhl. Místo abych po dočtení knížku poslal dál, tak začínám shánět další díly. Jestli chcete vidět, jak by to vypadalo, kdyby se Josef Nesvadba pokoušel psát kulhánkovinu, tak se taky zkuste začíst.

Knižní novinky (26.3. - 8.4.)

26.03.2018

Alláh si nepřeje, aby muslim nesl na nosítkách nevěřícího psa.

Podíval se na mě tak vážně, že já vážně pochopil, jak vážně to myslí.

Žádné slůvko neopustí hradbu mých zubů.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Ocenění knihy (1)

1990 - Cena Ludvík (Původní česká nebo slovenská SF)

Kniha Měsíc mého života v seznamech

v Právě čtených4x
v dalších seznamech4x