Filosofie lidského, příliš lidského přehled

Filosofie lidského, příliš lidského
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399122/bmid_filosofie-lidskeho-prilis-lidskeho-l01-399122.JPG 3 3 3

Cílem publikace je reflexe aforismů shrnutých ve sbírce Lidské, příliš lidské a jejich postavení v rámci Nietzschova životního díla. Tématy hlavních částí jsou Nietzschova nová vědecká filosofie, radikální odklon od metafyziky umění a figury poutníka a svobodného ducha. Lidské, příliš lidské si uchovává aureolu přechodné, nehotové pozice. Je knihou protikladů, a to nejenom těch, které jsou tématem jednotlivých aforismů. Věda představuje zárodek nového životního stylu i slepou uličku nepřátelství vůči životu, vědecká distance je radostná i zlomyslná, vůči Nietzschovu ranému dílu je Lidské, příliš lidské kontinuitou i obrácením naruby, impulz k vědě dává odpor k romantismu, zároveň si jej Nietzsche uměle ordinuje proti svým sklonům, a konečně vědecká činnost spočívá ve vykořeňování omylů, aby obratem uznala jejich hodnotu.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Filosofie lidského, příliš lidského. Přihlašte se a napište ho.

Bassquiat
02.05.2020 odpad!

Kromě Roreitnerova příspěvku naprostý diletantismus. "Hej, ty jsi už ve druháku? Nechceš napsat pár stránek o Lidském, příliš lidském? Napsal to Nietzsche, podklady najdeš na wikipedii či jinde na netu. Pak mně to pošli na mail. Grant už máme, takže pospěš."

DarthSoren
08.02.2019 4 z 5

Filosofii lidského, příliš lidského po přečtení považuju za docela povedený projekt interpretace díla "Lidské, příliš lidské" od F. Nietzscheho. Zaujalo mě, že zde dostali prostor nejenom profesoři a vyučující z kateder filozofie, ale rovněž i samotní studenti. Některé teze bych osobně interpretoval jinak, ale obecně, jistou kvalitu publikaci nemohu upřít. Proto 4*

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Filosofie lidského, příliš lidského v seznamech

Autoři knihy

Friedrich Nietzsche