Majster šarkanov přehled

Majster šarkanov
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/2294/majster-sarkanov.jpg 5 2399 2399

Amir žije v exile, tisíce kilometrov vzdialený od rodného Afganistanu. Vo svojom rozprávaní spomína na Hasana, sluhu a verného priateľa, s ktorým ho spájalo takmer bratské puto. Hoci boli vychovávaní v jednom dome, delila ich neprekonateľná spoločenská priepasť vtedajšieho Kábulu. Amir bol chlapec z bohatej rodiny, Hasan zas patril k nenávidenej hazarskej menšine. Ich nezvyčajne silný vzťah sa naruší po tom, čo Amir po vyhratých pretekoch šarkanov zbabelo zradí Hasana. Vstup sovietskych vojsk na územie Afganistanu, ale i vzájomné bratovražedné boje prinútia Amirovu rodinu emigrovať do Kalifornie a Amirovi sa na čas podarí uniknúť výčitkám svedomia. V Amerike sa po ťažkých začiatkoch napokon presadí ako úspešný spisovateľ, ale minulosť ho stále prenasleduje. V jeho vlasti však ešte stále žije človek, ktorý pozná spôsob, ako sa stať zasa dobrým…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

The Kite Runner, 2003

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Majster šarkanov. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (440)

sidonka
22.09.2024 4 z 5

Opravdu hodně silný příběh, který se mi občas hůř četl, ale přesto mě to neodradilo, je smutné, jak se někde těžce žije

AlbionFoxyFox
22.09.2024 5 z 5

Pro středoevropanku nepochopitelný, ale velmi silný příběh. Donutil mě teď sáhnout po Dějinách Afghánistánu.

janadibelkova
17.08.2024 5 z 5

Nikdy jsem nepochopila mentalitu lidí, o kterých kniha vypráví a ne všechno se mi četlo dobře. Ale příběh je nádherný, dojemný a krutý a rozhodně stojí za to tuhle knihu otevřít.

Prosincové knižní novinky

14.12.2016

,,Na vysoké hoře jsem stanul, a volal Alího, Lva božího. Alí, Lve boží, králi nad lidmi, dej radost našim smutným srdcím."

Ocenění knihy (2)

2006 - Grand prix des lectrices de Elle (Novels)
2004 - YALSA Book Awards (Axel Awards)

Kniha Majster šarkanov v seznamech

v Právě čtených32x