Bez kůže přehled

Bez kůže https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378668/bmid_bez-kuze-jTH-378668.jpg 4 499 499

Grónsko série

Život Matthewa Cavea, osmadvacetiletého novináře, se rozpadl, když při nehodě přišel o svou ženu a nenarozenou dceru. Aby všemu unikl, odchází do Grónska a ve městě Nuuk začíná psát pro místní noviny. Brzy ho vyšlou, aby napsal reportáž o neobvyklém objevu: pod ledovým příkrovem je objevena mumie skandinávského Vikinga. Vypadá to, že jde o celosvětovou senzaci – ovšem pouze do chvíle, kdy mumie zmizí a její strážce je dosti ohavným způsobem zabit. Matthew proto začíná pátrání na vlastní pěst, které ho přivádí až do roku 1973, kdy došlo k brutálním vraždám čtyř mužů. Všichni byli navíc podezřelí ze sexuálního zneužívání svých dcer. Matthew zjišťuje, že dvě z těchto dívek nebyly nikdy nalezeny a že vyšetřování dosud neskončilo.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Pigen uden hud , 2017

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Bez kůže. Přihlašte se a napište ho.

bigben
12.05.2024 3 z 5

Drsná detektivka z ještě drsnějšího severu, ale dobrý příběh s přesahem do minulosti. Moje teorie, že každý správný vyšetřovatel, v tomto případě novinář, má za sebou nějaké soukromou tragédii, se opět potvrdila.

sarlotaa27
10.03.2024 5 z 5

Potom, co jsem si před čtením knihy přečetla recenze, tak jsem si hned od začátku psala jména postav, ale nakonec to ani nebylo potřeba. Kniha byla super, má zajímavý příběh a originální místo činu. Příběh se odehrává ve dvou časových liniích, které do sebe na konce skvěle zapadnou, navíc autor krásně popisuje grónskou přírodu a problematiku země. Jdu se hned vrhnout na druhy díl:)

Tída
23.01.2024 3 z 5

Hodně jsem se ztrácela ve jménech, což pro mě zážitek ze čtení rušilo natolik, že mi unikalo, kdo co kdy spáchal. Zajímavý náhled na každodenní život v Grónsku, určitě zkusím i druhý díl, kdy si asi raději na kousek papíru napíšu, kdo je kdo.

Nesuď knihu podle obalu. Uvnitř totiž bude mnohem nechutnější

17.10.2018

Kniha Bez kůže v seznamech

v Právě čtených9x
v dalších seznamech8x

vraždy Grónsko norská literatura kriminální thrillery

Mads Peder Nordbo
norská, 1970