Harry Potter a Fénixov rád přehled

Harry Potter a Fénixov rád
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/547678/bmid_harry-potter-a-fenixov-rad.jpg 5 12875 12875

Harry Potter série

Jedno z najkrajších vydaní Harryho Pottera na svete! Teraz s magickou farebnou oriezkou a so slávnou obálkou od Adriána Macha. Na Rokfort doľahli temné časy. Keď dementor zaútočí na bratranca Dudleyho, Harry pochopí, že Voldemort sa nezastaví pred ničím, aby ho našiel. Mnohí popierajú návrat Temného pána, ale Harry nie je sám. Na Grimmauldovom námestí sa stretáva tajný rád, ktorý bojuje proti temným silám. Harry musí dovoliť, aby ho profesor Snape učil, ako sa má chrániť pred krutými útokmi Voldemorta na jeho myseľ. Tie sú zo dňa na deň silnejšie a Harryho čas sa kráti... Chrabromilská červená, oranžová ako Hagridove obrovské tekvice či purpurová Dumbledorovho plášťa – slovenský ilustrátor Adrián Macho vizuálne prepojil obálky kníh a vdýchol im nový život prostredníctvom farebných oriezok, ktoré sú jedinečné pre každú časť tejto fantastickej knižnej série. Špeciálny box, ktorý vznikol pri príležitosti 20. výročia vydania prvého príbehu obsahoval všetky diely Harryho Pottera s ilustrovanými obálkami z dielne veľkého fanúšika svetoznámeho čarodejníka, slovenského ilustrátora Adriána Macha. Čitatelia majú teraz po niekoľkých rokoch od vydania boxu možnosť kúpiť si knihy so zrevidovaným prekladom aj jednotlivo, obohatené o nádherné farebné oriezky. Z anglického originálu Harry Potter and the Order of the Phoenix preložila Oľga Kralovičová. Verše prebásnila Jana Kantorová-Báliková. Revidované v roku 2024.... celý text

Toto vydání knihy ještě není v prodeji. Má být od 24.10.2024
Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Bude vydáno: , Ikar (SK)

Harry Potter and the Order of the Phoenix

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Harry Potter a Fénixov rád. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (718)

nikca3882
30.09.2024 5 z 5

Ano, dlouhá kniha. Ale takových novych informaci!. Nejdříve jsem viděla filmy.. takže asi tak, ale velká spokojenost!

Gaeberys
22.09.2024 3 z 5

Za ně zatím nejhorší díl. Nikoliv kvůli tloušťce. Ale celou knihu jsem byla děsně naštvaná (velmi mírně napsáno), doprovázela mě nálada jako Harryho samotného. Kniha je plná frustrace, beznaděje a křivd. Nové postavy mě taky nijak nebavily (záporné - to je pochopitelné, ale ani ty kladné).

LunaL.
09.09.2024 5 z 5

Nechapala jsem, proc tolika lidem se do tohoto dilu kvuli tloustce nechce. Proc jsou pysny, kdyz ji doctou. Je to jeden z mych oblibenych dilu, neumim si predstavit ho nedocist.
Ted jsem se do nej pustila v originale. A byla to vyzva. A jak jsem na sebe pysna, ze jsem ji celou precetla! o:)

Zemřel Pavel Medek, překladatel Harryho Pottera

03.02.2015

Ty nejsi špatný člověk, jsi dobrý člověk, kterému se přihodily špatné věci. (Sirius Black)

Za to, co cítíš, se nemusíš stydět, Harry, ozval se mu za zády Brumbálův hlas. Naopak... v tom, že jsi schopen cítit takovou bolest, je tvoje největší síla. -Albus Brumbál

Ocenění knihy (2)

2004 - Anthony Award (Best Young Adult Mystery)
2003 - Bram Stoker Award (Best Work for Young Readers)

Kniha Harry Potter a Fénixov rád v seznamech

v Právě čtených155x