Harry Potter a Fénixův řád přehled
J. K. Rowling (p)
![Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád](https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364778/bmid_harry-potter-a-fenixuv-rad-05K-364778.jpg?v=1539065012)
Harry Potter série
< 5. díl >
„Sdílíte s Pánem zla jeho myšlenky a pocity. Podle ředitele není vhodné, aby tomu tak bylo i nadále. Chce, abych vás naučil, jak před Pánem zla svou mysl uzavřít.“ Do Bradavic přišly temné časy. Po útoku mozkomorů na bratrance Dudleyho Harry ví, že Voldemort udělá cokoli, jen aby ho našel. Mnozí jeho návrat popírají, ale Harry přesto není sám: na Grimmauldově náměstí se schází tajný řád, který chce bojovat proti temným silám. Harry se musí od profesora Snapea naučit, jak se chránit před Voldemortovými útoky na jeho duši. Jenže Pán zla je den ode dne silnější a Harrymu dochází čas…... celý text
Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: 2018 , Albatros (CZ)Originální název:
Harry Potter and the Order of the Phoenix, 2003
více info...
Můj komentář
Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Harry Potter a Fénixův řád. Přihlašte se a napište ho.
Nové komentáře (732)
![Hradčiatko Hradčiatko](https://www.databazeknih.cz/img/users/47_/472668/m_hradciatko.jpg?v=1737123612)
![5 z 5 5 z 5](img/content/ratings/5.png)
Rada sa k nej vraciam, už je chudinka strašne ochytaná. Spomínam si na toľko zážitkov a ciest v spojení s týmto dielom, precestoval s nami kus sveta na road tripoch a zaujal aj nášho čítanie inak absolútne bojkotujúceho syna. Pochybujem, že dlhšiu knihu niekedy vezme do ruky :D
![milovnice_knih_ milovnice_knih_](https://www.databazeknih.cz/img/users/37_/378528/m_milovnice-knih-cd8.jpg?v=1640767234)
![5 z 5 5 z 5](img/content/ratings/5.png)
Další díl mé nejoblíbenější série.
Tento díl je na rozdíl od těch předchozích lehce temnější. Ten jehož jméno nesmíme vyslovit se vrátil, bohužel je jen málo lidí, kteří to Harrymu a Brumbálovi věří.
Děj je naprosto dokonalý, i když tím jak je knížka tlustá se tam najde i pár slabších míst, které pro mě však nic neubírají na hodnocení.
Co se týče postav, tak se opět setkáváme s našimi oblíbenými i neoblíbenými starými známými, ale poznáváme nové oblíbené (např. Lenka Láskorádová) i neoblíbené postavy (moji nejvíce nenáviděnou postavu z celé série Umbridgeová).
Autorčin styl psaní je naprosto dokonalý, protože autorka píše strašně čtivě a i když jsou v knížce dlouhé kapitoly, tak stránky mizí pod rukama.
Za mě jedno velké DOPORUČENÍ!!!
Související novinky (2)
Šílenství v nás, Mrazivá smrt a další knižní novinky (44. týden)
27.10.2024
Zemřel Pavel Medek, překladatel Harryho Pottera
03.02.2015
Citáty z knihy (2)
„Ty nejsi špatný člověk, jsi dobrý člověk, kterému se přihodily špatné věci. (Sirius Black)“
„Za to, co cítíš, se nemusíš stydět, Harry, ozval se mu za zády Brumbálův hlas. Naopak... v tom, že jsi schopen cítit takovou bolest, je tvoje největší síla. -Albus Brumbál“
Ocenění knihy (2)
2004 -
Anthony Award
(Best Young Adult Mystery)
2003 -
Bram Stoker Award
(Best Work for Young Readers)
Kniha Harry Potter a Fénixův řád v seznamech
v Právě čtených | 163x |
v Přečtených | 22 782x |
ve Čtenářské výzvě | 1 087x |
v Doporučených | 1 417x |
v Mé knihovně | 5 150x |
v Chystám se číst | 560x |
v Chci si koupit | 201x |
v dalších seznamech | 69x |
Štítky knihy
přátelství, kamarádství kouzla zfilmováno čarodějové fantasy pro děti pro dospívající mládež (young adult) fantasyAutorovy další knížky
2014 | ![]() |
2015 | ![]() |
2008 | ![]() |
2001 | ![]() |
2004 | ![]() |
Je skvělé sledovat, o kolik víc se v knihách skrývá a naopak o co vše byl film ochuzen...