Harry Potter a Kameň mudrcov přehled

Harry Potter a Kameň mudrcov https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29795/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcov-p4Q-29795.jpg 5 16093 16093

Harry Potter série

Harry Potter je sirota, žije u príšerných príbuzných a až do svojich jedenástich narodenín si myslí, že je obyčajný chalan. Potom však začne dostávať záhadné listy, navštívi ho sympatický obor, na jeho radu sa Harry prihlási na Rokfortskú strednú školu čarodejnícku, naučí sa hrať metlobal a stretne sa v boji so svojím úhlavným nepriateľom. Dôvod, prečo sa to všetko stane, je jasný: Harry Potter je čarodejník!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

Harry Potter and the Philosopher's Stone , 1997

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Harry Potter a Kameň mudrcov. Přihlašte se a napište ho.

Ivusak7
včera 5 z 5

Miluji filmy HP, takže když jsem se začala nakupovat knížky synovi ve výsledku čtu já :). První díl se mi moc líbil a aspoň jsem mohla sronávat rozdíly mezi filmem a knižkou. Je to velmi hezky napsané. Obdivuji autorčinu představivost :)

M.i.k.e
21.05.2024 5 z 5

Věkově už sice nezapadám do cílovky o víc jak dvě dekády, ale filmy mám rád a i když je první knížka Harryho dobrodružství poměrně jednoduché čtení, tak mě bavila celou dobu a četla se prakticky sama. Když se na to čtenář/divák podívá s odstupem, tak to co Rowlingová stvořila není žádná raketová věda a hodně věcí tady není úplně originálních, ale tím jak je to dobře, svižně a nekomplikovaně napsané (tak aby to mohli číst desetiletí i sedmdesátiletí), tak tomu s chutí hodně věcí odpustíte. Už se celkem těším na další díly kdy se začne přitvrzovat. První díl je přeci jen víc dětský (stejně jako film) a to nejlepší teprve přijde.

Anniee
13.05.2024 5 z 5

Re-reading po několika letech a pořád nejlepší tahač ze čtecích krizí.

Žebříček 10 nejprodávanějších knih pro děti a mládež za rok 2023

24.01.2024

100 nejčtenějších knih roku 2022

27.12.2022

50 nejčtenějších knih letošních prázdnin (2022)

04.09.2022

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Ocenění knihy (1)

1998 - British Book Awards (British Children's Book of the Year)

Kniha Harry Potter a Kameň mudrcov v seznamech

v Právě čtených198x