Hořící drát přehled

Hořící drát
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/543785/bmid_horici-drat.jpg 4 776 776

Případy Lincolna Rhyma série

Je to zbraň neviditelná a současně všudypřítomná, bez níž by moderní společnost nemohla existovat: elektrická rozvodná síť. Vrah využívá obrovských obloukových výbojů s vysokým napětím a takovou teplotou, že se při ní taví ocel a lidé začínají hořet. Po prvním strašlivém útoku je k vyšetřování přizván Lincoln Rhyme. Zatímco se útoky zběsile šíří, tým kriminalistů bojuje s časem a snaží se na základě minima důkazů dopadnout vraha. Anebo je vrahů víc?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

The Burning Wire, 2010

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hořící drát. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (123)

Evelin2506
06.09.2024 2 z 5

Na mě tam bylo hodně technických odborných informací, trochu jsem se v nich ztrácela.

Niki08
07.08.2024 3 z 5

Je tu další případ, kdy vrah zabíjí pomocí elektřiny. O elektřině jsem nikdy moc nepřemýšlela, ale po přečtení tohoto dílu se jí přímo děsím!! :D
Příběh této knihy byl opět velice promyšlený a znovu jsem nedokázala odhalit vraha. A to mě na tom baví, že autor dokáže stále překvapovat.
A teď mě omluvte, jdu odpojit všechny elektrospotřebiče.

85098211
15.07.2024 5 z 5

Opravdu netuším, jak to tento autor dělá, ale v této knize zase Lincoln Rhyme i Amélie Sachsová válí a případ, který řeší, je vynikající! Tentokrát je zde pachatel, který se mstí za svoji nemoc, ovšem naprosto obludným a odporným způsobem, protože oběťmi jsou naprosto nevinní lidé, kteří s ním nemají vůbec žádnou spojitost. Ale jedno mají přece jen společné, jako ostatně my všichni a téměř celé lidstvo - používají totiž elektřinu a na elektrických sítích jsou tímto způsobem závislí.
Kniha je jedna velká jízda od začátku až do konce. A když už se zdá, že je nad slunce jasné, kdo je pachatelem, vraždícím tak neskutečně brutálním způsobem, všechno je úplně jinak a Rhyme se v souvislosti s tímto zjištěním dostane do přímého ohrožení života... Také tento případ si zaslouží hodnocení nejvyšší - a jak už jsem psala dříve, věrohodnost v knihách většinou neřeším ;-), no a nyní se už nemůžu dočkat dalšího setkání s Lincolnem a Amélií.

Třpytivá, Druhá strana řeky a další knižní novinky (40. týden)

29.09.2024

Připravované knižní novinky (16. - 22. 1.)

15.01.2015

Kniha Hořící drát v seznamech