Zničení člověka přehled

Zničení člověka
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/2280/mid_zniceni-cloveka-tEK-2280.png 4 43 43

neboli Úvahy o vzdělání se zvláštním zaměřením na výuku angličtiny ve vyšších třídách Tak jako se například tělesa řídí zákonem zemské přitažlivosti, má svůj zákon i tvor jménem člověk. Staří myslitelé nazývali tento zákon, který byl znám v různých civilizacích a různých dobách, „zákonem (lidské) přirozenosti“. Porovnáme-li mravní naučení starých Egypťanů, Babyloňanů, Číňanů, Řeků či Římanů, zjistíme mezi nimi zásadní shodu a možná nás překvapí, že se podobají i mravním naučením našim. Autor této pozoruhodné studie upozorňuje na to, že zpochybnění těchto společně sdílených hodnot či snaha nahradit je „lepšími“ či „rozumnějšími“ nutně vyústí ve zničení toho, co je nám jako lidským bytostem vlastní.... celý text

Duchovní literatura Filozofie Vzdělávání, školství
Vydáno: , Karmelitánské nakladatelství

The Abolition of Man, 1943

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zničení člověka. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (7)

Luigi1
06.12.2022 5 z 5

Tato kniha se opravdu povedla

a304
09.03.2022 5 z 5

Knihu doporučuji a nemá cenu se více rozepisovat a klidně si to smažte od F "fšechno," jen jsem chtěla vyzvednout Orwella a všem děkuji dodatečně za palečky, však už víme.

stavlamich
21.02.2022 4 z 5

Tato kniha mi přišla mnohem víc filosofická a mnohem méně náboženská. Taky (a nevím, jestli je to tím) o něco náročnější na porozumění než předchozí knihy, které jsem od Lewise četla. Ale možná bych si ho měla šetřit a nehltat jednu jeho knihu za druhou. A víc nad tím přemýšlet.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zničení člověka v seznamech

v Právě čtených2x