Já, Poutník přehled
Terry Hayes
Poutník je přezdívka muže, který neexistuje. Adoptivní syn zámožné americké rodiny kdysi vedl tajné oddělení vyšetřující zločiny uvnitř špionážních a zpravodajských služeb. Než se stáhl do ústraní absolutní anonymity, napsal knihu o moderních vyšetřovacích metodách. Svérázná příručka se mu však stala osudnou: kdosi ji použil coby návod, jak někoho zabít, znemožnit určení totožnosti oběti a zahladit po sobe jakoukoli stopu. A někdo jiný s její pomocí Poutníka našel a přiměl ho zapojit se do vyšetřování této vraždy. Na první pohled pouhý kriminální případ, ač výjimečný a problematický, se ale jako mávnutím proutku změní v děsivý závod s časem, kde jde o mnohem víc než o vypátrání pachatele zločinu. Poutníkův protivník totiž podobně jako on nemá jméno ani tvář. Má však cíl, za nímž neúprosně kráčí: chce ve jménu svého Boha vykonat masovou pomstu. A našel si k tomu i prostředek, hrozivý a nemilosrdný, stejně jako je jeho nenávist. Mimořádný debut – přeložený do více než dvaceti jazyků – kombinující prvky špionážního a kriminálního thrilleru ční vysoko nad průměr obou těchto žánrů především díky mistrovskému zachycení souboje dvou géniů, z nichž každý sice stojí na opačné straně dobra a zla, oba však spojuje nepřízeň osudu a buldočí odhodlání.... celý text
Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno:Originální název:
I am Pilgrim, 2013
Interpreti: Martin Stránský
více info...
Můj komentář
Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Já, Poutník. Přihlašte se a napište ho.
Nové komentáře (591)


Tuhle knihu jsem vlastně ani nechtěla číst. Nejsem moc zapálená do tajných agentů, špionáže a tohoto stínového světa zpravodajských agentur.
No tak jsem se spletla.
Ač se jedná o celkem tlustou knihu, tak jsem se nenudila ani vteřinu.
Ze začátku jsem byla teda trochu ztracená. Hlavní postava a autor přeskakují ve dějových linkách a čase tak, že jsem teda kolikrát vážně nevěděla, v jaké době se nacházíme, ale po čase se to všechno začne protínat, dávat dohromady a dostaneme hodně propracovaný a zamotaný děj.
Vlastně jsem nedokázala předvídat žádné kroky a to mě drželo při čtení. Prostě jsem musela vědět, jak to celé dopadne.
11.září, krutá vražda naplánovaná krok od kroku podle knihy naší hlavní postavy, stínový svět, svět radikálních islamistů a plánování útoku pomocí biologické zbraně.
Myslím, že ani bondovky nejsou takhle nabušený.


Za poslední dobu, jedna z nejlepších knih, kterou jsem četl. Děj má spád, nenechává vás odpočinout. Pořád chcete číst, číst a číst. Mohu jen doporučit
Související novinky (3)
50 nejčtenějších knih letošních prázdnin (2022)
04.09.2022
Knižní novinky (50. týden)
10.12.2018
Nejlepší thriller roku 2014?
25.09.2014
Citáty z knihy (1)
„Kdo by to byl řekl, ale zdálo se mi, že čas utíká pomaleji, když člověk čeká na konec světa.“
Ocenění knihy (1)
2014 -
British Book Awards
(Crime & Thriller Book of the Year)
Kniha Já, Poutník v seznamech
v Právě čtených | 83x |
v Přečtených | 2 798x |
ve Čtenářské výzvě | 297x |
v Doporučených | 310x |
v Mé knihovně | 839x |
v Chystám se číst | 1 059x |
v Chci si koupit | 177x |
v dalších seznamech | 18x |
(tato data se aktualizují 1x za hodinu.)
rozhodně zajímavé.