Jablko s klína přehled

Jablko s klína https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408272/mid_jablko-s-klina-u25-408272.png 4 38 38

Verše, z nichž kromě bytostně intimní lyriky zaznívá i atmosféra stupňující se expanze fašismu a blížící se národní katastrofy. Bibliofilské vydání s mědirytinami J. Šímy.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jablko s klína. Přihlašte se a napište ho.

sgjoli
19.03.2023 3 z 5

Bylo na čase sáhnout po další sbírce poezie a tentokrát má volba padla na sbírku Jablko s klína. Mé vydání ještě v sobě obsahovalo další Seifertovu sbírku, a to Ruce Venušiny. No, nakonec bohužel knihu po dočtení odkládám spíše s průměrným hodnocením. A je mi to tak nějak líto, protože zrovna Seifert má tu poezii fakt krásnou.
Seifertova poezie je v této sbírce (resp. sbírkách) hodně rytmická, obsahově velmi dobře srozumitelná, umí být i hravá. Ta rytmičnost a harmoničnost se odráží z toho, že verše se rýmují a právě v dost pravidelném rytmu.
Obsahově jsou básně lyrické, jedná se o poezii dosti intimní. Autor v ní zachycuje téma lásky, přírody, vztah k matce, míjení se s neprožitými zážitky, člověk z toho cítí určitou melancholii. Seifert se tu zobrazuje emoce, atmosféru.
Nevím však proč, ale při čtení této publikace se mne t básně nějak nedokázaly tolik dotknout. Ačkoliv byly pro mne obsahem srozumitelné, neuměla jsem se na ně emočně napojit a prožít si je. Asi jsem nebyla správně naladěná, a možná proto to po mne spíše steklo. Uvidíme, třeba této sbírce dám ještě jednou šanci a zapůsobí to na mne jinak, více. Nicméně za vyzkoušení to určitě stojí. :-)

mirka0586
15.11.2022 5 z 5

Líbila se mi...

ava.s
03.12.2020 2 z 5

Čteno na střední a teď do výzvy. Nejsem básničková, tak asi neumím ocenit.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Jablko s klína v seznamech

Jaroslav Seifert
česká, 1901 - 1986