Když Paříž spala přehled

Když Paříž spala https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470233/bmid_pariz-spi-YN8-470233.jpg 5 124 124

V okupované Paříži je čím dál těžší žít a pracovat, aniž by se člověk styděl sám před sebou, že kolaboruje s Němci. Jenže pokud člověk volí mezi svědomím, vlastním životem a zajištěním blízkých, jsou všechny možnosti špatné. Pozná to i mladý Jean-Luc, který je donucen pracovat na železniční stanici, odkud odjíždějí vlaky do koncentračních táborů. Právě zde jednou během brutálních zmatků plných ponižování a týrání potká jednu odvážnou, ale zoufalou ženu. Ženu, která mu vtiskne do náruče to nejcennější, co má Na temném nástupišti během nejtemnějších chvil lidstva se potkali dva lidé. Každý svým vlastním způsobem musí obětovat sám sebe, aby zachránil jeden nový život. Ovšem i když válka skončí, utrpení rozervaných rodin nikdy nekončí.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

While Paris Slept , 2021

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Když Paříž spala. Přihlašte se a napište ho.

rilajaan
12.03.2024 5 z 5

Silný příběh, který nás provede válečnými hrůzami (z mnoha pohledů), ale hlavně následky těchto hrůz. Vůbec si nedokážu představit (a ani nechci), jak to muselo být těžké.

Zlatinka.Emilly
12.02.2024 4 z 5

Moc pěkná kniha a napínavá. Vše dopadlo dobře, ke spokojenosti všech.

Safrika
11.02.2024 4 z 5

Rychlovka, precteno behem dvou veceru. Pribeh pro me byl zajimavy a rozhodne k premysleni. Sama nevim, jestli bych neco takoveho dokazala, kazdopadne doslov byl super.

Knižní novinky (48. týden)

28.11.2021

Kniha Když Paříž spala v seznamech