Královna přehled

Královna
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/536861/bmid_kralovna-66256b573d2fd.jpg 4 37 37

Když se Alžběta setkává s okouzlujícím princem Filipem, cítí, že právě s tímto mužem chce spojit svůj život. Královská rodina sice sňatku s nemajetným šlechticem nepřeje, ale Alžběta si stojí za svým a roku 1947 se koná velkolepá svatba. Bezstarostné období však netrvá dlouho – v únoru 1952 nečekaně umírá Jiří VI. a Alžběta se musí ujmout role anglické královny. Mladé manželství čeká první velká zatěžkávací zkouška.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Historie
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Die Queen, 2022

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Královna. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (7)

fle.urinka
12.08.2024 4 z 5

Knihu jsem si vybrala, asi jako většina, jelikož mě zajímá život britské královské rodiny. Vyhovovaly mi krátké čtivé kapitoly.

Děj se točí zejména kolem vztahu Alžběty a Phillipa. Narozdíl od seriálu Koruna se zaměřuje na dobu, kdy se poprvé poznali a je zde více detailů. Velmi mě také zaujal vztah Alžběty k jejím dětem a také uvědomění se, že to takto asi nebylo v pořádku.

Knihu řadím k těm oddychovým, takže pokud vás zajímá něco ze života královny Alžběty II. směle do toho!

Atuin
19.07.2024 4 z 5

Za ten font by ikar zasloužil tak 1*. Nevím komu tím a kdo prospívá. Kniha příjemně napsaná, v krátkých kapitolkách, poměrně čtivá a v podstatě nekomplikovaná. Shrnutí dobre známych fakt do románovější formy, celé to má takový punc seriálového čtení.

bookcase
28.06.2024 4 z 5

V podstatě známá fakta převedená do čtivé beletristické formy. Hezky se to četlo, s Phillipem si Lilibeth taky užila své. :)

Dny v knihkupectví Morisaki, Pavučina lstí a další knižní novinky (7. týden)

11.02.2024

Kniha Královna v seznamech