Krysař přehled

Krysař
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/502536/bmid_krysar-tfM-502536.png 4 6665 6665

Básnická próza inspirovaná romantickým saským motivem ze 13. století. Potulný krysař na žádost občanů očistil hanzovní město Hammeln od krys. Když ale nedostal slíbenou odměnu, odvedl za trest jeho obyvatelům děti, aby z nich založil kolonii sedmihradských Sasů. Dykův krysař je romantický hrdina s tuláckým srdcem, který odvádí celé město do zkázy jako trest za zklamání v lásce. Propast na hoře Koppel je otevřena a v ní mizí celé hanzovní město, jehož obyvatelé nepochopili hrdinovu snahu o očistu ani velikost jeho lásky. Nakonec zmizí v propasti i krysař sám jako zosobnění lidské touhy po lásce i jako symbol věčného zklamání. (v Městské knihovně Praha 2. elektronické vydání)... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Krysař. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (771)

Uma
14.09.2024 3 z 5

Vhodné k maturitě

Samvěd
09.09.2024 4 z 5

Podivný příběh o zradě, skrblictví, ale i nezdárné lásce.

Fortuna7
26.07.2024 3 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem už četla jiné zpracování Krysaře, tak jsem čekala trochu akčnější příběh. Příběh má skvěle vykreslenou atmosféru a konec je strhující, ale i přesto si nejsem jistá, jestli se kniha objeví na mém maturitním seznamu.

Knižní novinky do konce roku

12.12.2021

36 nových eknih zdarma ke stažení

05.11.2021

20 nejčtenějších knih Čtenářské výzvy 2017

11.01.2018

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Kniha Krysař v seznamech

v Právě čtených69x