Ledový drak přehled

Ledový drak https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76660/bmid_ledovy-drak-r7B-76660.jpeg 4 498 498

Stvoření opředené tisícerými legendami a vzbuzující strach. Ledový drak. Když se prohnal oblohou vysoko nad hlavami lidí, kteří jej nikdy nedokázali zkrotit, zůstala po něm jen třeskutým mrazem sálající zima a na kost zmrzlá země. Jednou v zimě, za nejstrašnějšího mrazu, jaký kdo pamatoval, se narodila Adara. Děvčátko, které se Ledového draka nebálo. Když jí byly čtyři roky, poprvé se ho dotkla, a v pěti letech se poprvé proletěla na jeho širokém, chladivém hřbetě. Později, když jí bylo sedm, jednoho klidného letního dne přiletěli ze severu ohniví draci a napadli poklidnou farmu, která byla Adařiným domovem. A jedině zimní dítě a ledový drak se jim dokázali postavit. Ledový drak je netrpělivě očekávanou první dětskou knihou George R. R. Martina. Je nezapomenutelným příběhem o odvaze, lásce a oběti.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Triton

The Ice Dragon , 1980

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ledový drak. Přihlašte se a napište ho.

IVANA0123
19.03.2024 3 z 5

Krásná obálka a krásné ilustrace. Samotný děj už tak úžasný není a nějak mi nesedí ani to zařazení knihy do kategorie pro děti, protože hezkých a radostných věcí je tam minimálně. I když možná děti vidí příběh jinak, na mě v ní bylo příliš smutno. 3,5*
(3/24)

Luigi1
20.02.2024 4 z 5

Tato kniha je krásně ilustrovaná a povedla se

PinkBunny
11.01.2024 1 z 5

První část kopírka začátku Eragona. No a pak šlus. Je to o ničem, ztráta času.
Slyšeno jako audiokniha.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ledový drak v seznamech

v Právě čtených2x