Párožrúti přehled

Párožrúti
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249104/mid_parozruti-249104.jpg 4 585 585

Lichožrouti série

Možno sa aj vám včera alebo práve teraz stratila ponožka. Kto zato môže? Párožrút! Záhadný tvor, ktorý žerie ponožky, ale vždy len jednu z páru. Párožrútov žije na svete asi toľko, koľko je ľudí, takže celkom iste býva nejaký aj u vás doma. Len dvom vyvoleným sa však podarilo párožrúta vidieť: starému profesorovi Kučeráčikovi a mladému starému mládencovi Egonovi Vavrincovi. A práve vďaka nim prenikla do tajomného sveta ponožkožrútov autorská dvojica Pavel Šrut a Galina Miklínová a napísali napínavý a vtipný príbeh, ktorý by deti nemali čítať pred spaním. Nedovolí im totiž od strachu (alebo od smiechu)... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Párožrúti. Přihlašte se a napište ho.

GaleW
včera 4 z 5

Oceňuji především ten nápad, protože - upřímně - ponožky se ztrácejí nám všem - a asi už bylo na čase, aby o tom někdo napsal knížku. Velmi se mi líbily i ilustrace a vzhled, který autor lichožroutům věnoval.

marketa1860
30.05.2024 5 z 5

Krásná kniha s nádhernými kresbami. Přečetla jsem s dětmi a moc se mi líbila. Něžný příběh v prostředí moderní Prahy, moc hezké. Viděla jsem i film, ale v knize je příběh intimnější, romantičtější.

Lilibeth_Noir
30.05.2024 5 z 5

Kniha mě neskutečně moc bavila. Doporučuji pro děti od 6let. Nejen, že je krásně napsaná s nádhernými ilustracemi, ale nese v sobě i hodně poučení. Je to neskutečně odpočinkové a přesto mě to nutilo se nad určitými pasážemi zamyslet.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (2)

2009 - Magnesia Litera (Litera za knihu pro děti a mládež)
2009 - Zlatá stuha (Literární část: Beletrie pro děti a mládež)

Kniha Párožrúti v seznamech

v Právě čtených24x