Lustr pro papeže přehled

Lustr pro papeže
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461362/bmid_lustr-pro-papeze-jou-461362.jpg 5 705 705

Syrově drsná výpověď nevinně odsouzeného mladého trampa, který se provinil jen tím, že byl ve špatný čas na špatném místě. Jeho cesta brutálními pracovními tábory v té báječné normalizační době, kdy všichni mlčeli a užívali si populární hudby a veselých filmů. Skutečný příběh z dávno zapomenutého minkovického pekla, vězni přezdívaného Minkau – podle nacistického vyhlazovacího tábora Auschwitz-Birkenau, se kterým si ten český v ničem nezadal...... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Lustr pro papeže. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (238)

Renatka11
11.09.2024 5 z 5

(SPOILER) Bezpráví, zoufalství, bolest, strach a
beznaděj a přitom pořád doufaní v nemožné, v zázrak, že to jednou skončí. Při čtení jsem si připadala jako v Severní Korei nebo v Kingově Vykoupení z věznice Shawshank, ale rozhodně ne jako v Československu v době mého narození. Míla mi taky občas připomínal nabarvené ptáče, jak se ty hrůzy kolem něj pořád opakovaly a nabalovaly. O to šílenějši ale je, ze Mílův příběh je skutečný. Uváděné kontrastní milníky, důležité pro většinovou společnost, pak v porovnání s komunistickým lágry a životem v nich vyznívají strašně povrchně.
Lustr pro papeže pro mě byl nejbližší setkání s tímhle tématem a teď po dočtení, hodinu po půlnoci, je mi z něj hrozně a je pro mě skoro nemožné přijmout to jako součást naší nedávné historie.

"Nikdy se nemůžeme posouvat dál, pokud se nevyrovnáme s vlastní minulostí."

i_vanička
03.09.2024 5 z 5

Hodně obtížné, nicméně velmi důležité čtení s významným odkazem. Souhrn skutečnosti v doslovu mě úplně dostal. Nikdo totiž nebyl za své činy postavený před odpovědnost, spíš naopak. To je šílené!

Aghatte
31.08.2024 5 z 5

Ve jménu ideologie.
To člověk nikdy nepochopí.
Jak zde bylo řečeno, ani nacisté by se nesnížili k takovému zacházení vůči vlastním lidem.
Nejhorší je, že je to pravda.
Naše dějiny.
Popírání neznamená, že to není.

Knižní novinky (43. týden)

20.10.2019

Kniha Lustr pro papeže v seznamech

v Právě čtených6x
v dalších seznamech7x