Môj pradedko a ja přehled

Môj pradedko a ja
https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75266/m-j-pradedko-a-ja-75266.jpg 5 6 6

Môj pradedko bol múdry človek. Keď som mal šesťdesiatpäť rokov, vytiahol na breh čln a verše, do ktorých po celý život chytal morské raky, a dal sa na tokárčinu. Strúhal vlky a verše pre deti a to je uznáte-múdre zamestnanie. V tom čase, teda keď som mal desať rokov, bol pradedko osemdesiatštyriročný. Ešte aj vtedy strúhal - pravdaže, viac verše ako vlky.... celý text

Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladé letá

Mein Urgroßvater und ich , 1959

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Môj pradedko a ja. Přihlašte se a napište ho.

HTO
08.04.2012 5 z 5

I kdybych neznal Jamese Krüsse jako génia dětské literatury, ke koupi by mne přiměl už celý název. Tohle je jedinečná, úžasná kniha, od detailu, jako že je v ní námořník, který ovládá tulení jazyk, až po celek, který se skládá z příběhů, moudrosti, legrace (vzrůstá podezření, že Horní babička taky píše verše) – mimochodem, kolik znáte knížek, kde je jedním z hlavních hrdinů pradědeček? A knížek odehrávajících se na staroslavném Helgolandu? – a poučení podávaného tak zábavnou formou, že se to hned začnete učit taky: například skládat abecední básně, zkoumat a obdivovat jazyk a vůbec. Krüss byl básník a dokázal to převést do knih pro děti jako málokdo. A český překlad je originálu zcela práv: další oslava jazyka, jakých není nikdy dost.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

1960 - Deutscher Jugendliteraturpreis (Kinderbuch (Dětská kniha))

Kniha Môj pradedko a ja v seznamech

v dalších seznamech1x