Magorovy labutí písně přehled

Magorovy labutí písně
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/494704/bmid_magorovy-labuti-pisne-DgK-494704.PNG 4 365 365

Dnes již klasické a v mnoha případech zlidovělé verše napsané v 80. letech ve věznicích v Litoměřicích, Ostrově a Valdicích propašoval z valdického vězení na motacích Jiří Gruntorád. Za toto dílo Jirous obdržel cenu Toma Stopparda (uděluje Nadace Charty 77).

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Magorovy labutí písně. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (57)

RonnieSmithx
16.06.2024 5 z 5

"Jak dlouho Bože ještě snesu
že žiju v ustavičném stresu?"

Doslova mé myšlenky během zkouškového

Žížala_0119
04.03.2024 5 z 5

Magor je hrozně jednoduchý, a zároveň geniální! Mně se to líbí moc.

Ajrad1981
28.02.2024 4 z 5

O Martinu Jirousovi jsme se pochopitelně učili ve škole, i když ne nijak podrobně (aspoň jeho životopis, co jsem si teď našla, mi nic neříká a takovou sklerózu snad nemám). Loni jsem na jeho jméno narazila v Bílé Vodě od Tučkové, takže jsem si tak nějak logicky zařadila do Čtenářské výzvy jeho.

A jak to zhodnotit, hm. Někdy mi to trochu drhlo, některé jsem musela číst opakovaně, abych je pobrala, ale to mohlo být dáno mojí nekoncentrovaností v daný okamžik. (Byť útlé, není to knížka, která by se dala přečíst na jeden zátah, tak jsem si ji dávkovala po troškách celý měsíc a v některých okamžicích mi pozornost utíkala k problémům všedního dne). Je to plné jmen, která jsou pamětníkům nejspíš známá, já jsem musela googlovat - takže jsem dočasně o pár informací chytřejší, než je zase zapomenu. :-)
Ale s undergroundem se asi ještě někdy potkám.

Vychází Čtenářský diář 2023, Sváděj mě a další knižní novinky (35. týden)

28.08.2022

„Pod hlohem odváděli mne / když jste mizely v bráně / Františka ještě mávala mi / teď už jsme zase s Bohem sami“

Ocenění knihy (1)

1985 - Cena Toma Stopparda

Kniha Magorovy labutí písně v seznamech

v Právě čtených8x
v dalších seznamech7x