Malá čarodějnice přehled

Malá čarodějnice
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134170/bmid_mala-carodejnice-653ea654aea98.png 4 230 230

Malá čarodějnice je ještě mladá, je jí pouhých sto dvacet sedm let. Bydlí hluboko v lese v kouzelnickém domku na samotě s havranem Abraxasem, který umí mluvit. Moudrý havran je dobrým rádcem malé čarodějnice a snaží se na ni dohlížet, aby nevyváděla moc hloupostí, ale pokaždé ji neuhlídá. Co všechno se může stát, když někdo umí čarovat, si už přečtete v knížce, jejíž hrdinku jistě znáte z televizních večerníčků. Kniha je vhodná pro děti od 6 let.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky a bajky
Vydáno: , Albatros (ČR)

Die kleine Hexe, 1957

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Malá čarodějnice. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (47)

Piškotek11
předevčírem 5 z 5

Máme doma vydání s obrázky od pana Smetany. Je to moje srdcovka z dětství. Našemu mladšímu synkovi se knížka ani večerníček moc nelíbí, ale dnes jsem mu vyprávěla vlastními slovy své nejoblíbenější části: například o kaštanáři, o dívce s papírovými růžemi, o sněhulákovi, o babičkách na klestí v lese,... a jen jsem mu u toho obrázky ukazovala. A ejhle, bavilo ho to.
Krásné pohádky s velmi podařeným finišem.

Janizoun
31.05.2024 4 z 5

Kniha vypráví nejen o čarodějnicích, ale je i o přátelství.
Malá čarodějnice je čarodějnice, která porušuje čarodějnická pravidla, má za kamaráda chytrého havrana, který se jmenuje Abraxas a ten se jí snaží radit, jak se má stát tou nejlepší čarodějnicí.
Když se malá čarodějnice rozhodne porušit zákaz letět na čarodějnický slet - fillipojakubskou noc, dostane se do nemalých problémů.
Tento pohádkový příběh má své pohádkové kouzlo i po tolika letech co byl napsán a dětem i mně se líbí.

ZuzanaK.
22.03.2024 4 z 5

Srdcovka. Tuhle knihu si pokaždé užívám.
Z dětství mám navíc knihu naposlouchanou z kazety, skvěle namluvené J. Bohdalovou. Vždy, když knihu čtu, v hlavě slyším Abraxasovo "vyspinkala, vyspinkala?".

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Malá čarodějnice v seznamech

v dalších seznamech8x