Malá morská panna (29 rozprávok) přehled

Malá morská panna (29 rozprávok)
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260152/bmid_mala-morska-panna.jpg 4 14 14

Popis knihy zde zatím bohužel není...

Vydáno: , Mladé letá

Eventyr og Historier, 1837

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Malá morská panna (29 rozprávok). Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (2)

freejazz
25.02.2018 5 z 5

prvý kontakt s Andersenom, to už ani nie je pravda. pamätám si, že sa mi vtedy veľmi nepáčili ilustrácie - čo som ja ako decko mohol vedieť Brunovskom!:)

LuiCJ
09.11.2017 5 z 5

Druhá tvár Hansa Christiana Andersena. Táto kniha ponúka úplne iné rozprávky než na aké sme od dánskeho rozprávkara zvyknutí. Nedávno som si od neho prečítal knihu a zároveň rozprávku Sněhová královna a tá mi dala naozaj veľa. Nechala ma rozmýšľať na postavami, nad ukončením, ale hlavne nad myšlienkou. Hans Christian Andersen je známy svojimi filozofickými rozprávkami a príbehmi a v tejto knihe je 29 z nich. Každá je iná a na prvý pohľad rozprávajú jednoduché príbehy o ľudoch, zvieratách a predmetoch. Avšak potom zistíte, že je v nich oveľa viac. Nechajú vás premýšlať o živote, o vašom doterajšom konaní. A to je na nich najkrajšie. Aj napriek tomu, že väčšina rozprávok sa končí "smutne", nie je to úplne tak. Každý príbeh má svoje posolstvo.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Malá morská panna (29 rozprávok) v seznamech

v dalších seznamech2x