Malý princ přehled

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382748/bmid_maly-princ-kapesni-vydani-R6w-382748.jpg 4 16461 16461

Nesmrtelný příběh havarovaného letce a Malého prince, plný fantazie, originálních ilustrací, neopakovatelné atmosféry, nádherných obrazů i zajímavých myšlenek, opět ožívá, tentokrát ve vydání tak malém, aby se vám vešlo přesně do kapsy. Prožijte dobrodružství Malého prince, kdekoli právě budete!

Literatura světová Sci-fi Filozofie
Vydáno: , Pikola

Le Petit Prince, 1943

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Malý princ. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (2204)

ZanetDesp
22.09.2024 4 z 5

"Ti dospělí jsou ale podivní, vážně hodně podivní". Půvabný Malý Princ vyobrazuje kouzlo dětského pohledu na svět, které se nám dospělým tak trochu vytrácí. Zdánlivé maličkosti pro něj znamenají celý svět. Toto dílo má rozhodně přesah a zanechá stopu. Kéž bych tak jako Antoine mohla jednoho dne na africké poušti narazit na tuto malou a překrásnou bytost. Velmi příjemné a kouzelné čtení.

Erika017
10.09.2024 4 z 5

Kniha je to velice zvláštní. Nejsem příliš filozoficky myslící člověk a tudíž jsem určitě nepochopila všechny metafory a hlubší myšlenky v tomto díle. Nicméně i tak ve mně několik pasáží utkvělo. Je to knížka o oslavě dětství, přátelství a určitém pohledu na svět, který může mít každý člověk jiný, ovlivněny něčím nebo někým. Myslím, že na tento příběh můžeme mít vícero náhledů, neboť přece i mince má dvě strany. Knihu jsem poslouchala jako audioknihu na YouTubu. Byl to fajn zážitek i když jsem byla chvílemi zmatená jestli danou pasáž dobře chápu. Snažila jsem se totiž odhalit vetsi hloubku, což se mi ne vždy úplně dařilo':D

Miss Utahraptor
02.09.2024 2 z 5

Technicky vzato je to souvislé a evidentně to z jakéhosi záhadného důvodu ovlivnilo spoustu lidí. Stále netuším proč. Autor mluví "k dětem" takovým tím způsobem jaky by šlo o odlišný živočišný druh, a tak trochu idioty. Kdykoli jsem zbleskla něco alespoň trochu připomínající krásnou myšlenku, jimiž by kniha měla oplývat, autor to nějak zazdil. Kniha mne zanechala znepokojivě nesvou, a ne tím příjemným melancholickým způsobem. A to i když pominu ty nechutné sebevražedné náznaky.

Čtenářská výzva 2023 v číslech

02.01.2024

Pověst potížistky, Ve stínu popela a další knižní novinky (13. týden)

26.03.2023

100 nejčtenějších knih roku 2022

27.12.2022

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Lidé cestují vlakem, sem a tam a Malý princ říká výhybkáři, se kterým se baví: Nebyli snad spokojeni tam kde byli? Výhybkář: Nikdy nejsme spokojeni tam, kde jsme.

Lidé se natlačí do rychlíků, řekl malý princ, ale potom nevědí, co hledají. A tak se rozčilují a točí se kolem dokola. A pak dodal: Nestojí to za to...

Co pro tebe tvou růži dělá tolik důležitou, je čas, který jsi pro ni ztratil...

Více citátů z knihy najdete u autora.

Ocenění knihy (1)

2020 - Zlatá stuha (Překladová část: Beletrie pro děti (Pikola, 2019))

Kniha Malý princ v seznamech

v Právě čtených169x