Mandľová madona přehled

Mandľová madona
https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120352/bmid_mandlova-madona-yHh-120352.jpg 4 48 48

Bernardino Luini, obľúbený žiak Leonarda da Vinci, je talentovaný maliar malej viery a nízkej morálky. Svojimi pletkami so ženami a cynizmom zaráža celé okolie. To sa však zmení, keď mu do života vstúpi mladá vdova Simonetta di Saronno. Cnostná a pobožná kráska sa nevie vyrovnať so stratou milovaného Lorenza di Saronno. Postupne zisťuje, že jej vojna nevzala len manžela, no pohltila aj všetky peniaze zámožného rodu. Odhodlaná zachrániť rodinné sídlo sa stáva modelom pre Bernardinovu madonu, ktorú maľuje v kostole Santa Maria dei Miracoli. Medzi Bernardinom a Simonettou to od začiatku iskrí a ich nevraživosť sa postupne mení na lásku.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Slovart (SK)

The Madonna of the Almonds , 2009

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mandľová madona. Přihlašte se a napište ho.

Galadwen
13.10.2021 3 z 5

V podstatě něžná a nenáročná pohádka s několika temnějšími podtóny. Trochu mě hlavně ke konci mátly časové souvislosti (myslím, že autorka tam něco špatně propočetla nebo podala), ale i tak docela hezké odpočinkové čtení, nic víc, nic míň.

Renike
14.09.2021 5 z 5

Nápad na Mandlovou madonu inspiroval autorku oblíbený likér Amoretto di Saronno, nyní známý a i u nás prodejný pod názvem " Disaronno Originale". Legenda vypráví pověst o lásce mezi krásnou vdovou a malířem Bernardinem Luinim. Děj má 2 linie, které krásně zapadají do sebe. Ta kniha už je druhá, co jsem letos četla o původu mandlového likéru. Ta z Lombardie a druhá z Kalábrie, kterou jsem i přivezla z dovolené ochutnat. Kniha krasna,doporučuji.

Iveta248
30.12.2020 4 z 5

Pekne písaný historický príbeh, skutočnosť ako aj fikcia sa dobre dopĺňajú. Veľmi dobre sa kniha čítala.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Mandľová madona v seznamech

v dalších seznamech3x