Oko přehled

Oko https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521808/bmid_oko-64edfd1eb4e52.jpg 4 361 361

Martin Servaz série

< 8. díl

Martin Servaz v továrně na horory! Osmý případ z bestsellerové série. Na samotě v horách žije slavný režisér hororových filmů Morbus Delacroix. Přestože propadl šílenství a misantropii, jeho jméno fanoušky děsivých filmů nepřestává fascinovat. A pak dojde k sérii odporných vražd, které by klidně mohly mít původ v jeho tvorbě. Kriminalistu Martina Servaze zavede pátrání až do ponurých kulis továrny na hororové filmy. V hrůzou prosáklých zdech se skrývá nejedno tajemství a na Servaze čeká možná největší záhada jeho kariéry...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Un œil dans la nuit , 2023

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Oko. Přihlašte se a napište ho.

hanzmb
22.05.2024 3 z 5

Krize autora pokračuje. Tento díl je vysloveně napsaný pro milovníky hororových filmů. To nemusí být shodná kategorie se čtenáři krimi literatury. Navíc nejsem přesvědčený, že všechny zde uváděné tituly byly i u nás promítané. tím se značně snižuje čtenářský požitek. K tomu nezvládnutý logický popis situace okolo vraždy v Paříži. A závěr nezávěr, který tlačí čtenáře koupit další díl. To je pro mě podpásovka.

Pavlína2019
18.05.2024 5 z 5

Konečně se dostávám k hodnocení. Až teď, protože jsem o knize celkem dlouho uvažovala.

Hodnotím jednoznačně plným počtem, přečetla jsem ji za jeden den, jsem ohromně spokojená.

Napínavá, výborně napsaná a děj mě moc bavil – zase úplně něco jiného, než jsem četla.

Pana autora mám velmi ráda. Takže v každém případě doporučuji!

No a hlavně další věc, o které jsem hodně uvažovala – jsou filmy, které se v textu hodně objevují. Velmi obdivuji autora za jeho rozhled a inteligenci. A také za píli, s jakou se připravoval na psaní této knihy.

Tím myslím to, že shlédnul tolik hororů. Můj šálek kávy to není, dívat se na ně nikdy nebudu.
Ale nesouhlasím s hodnoceními, které knihu odsuzují, že je zde násilí a brutalita. Vždyť autor o nich jen píše v ději knihy, násilí přímo v knize nijak příliš nepopisuje.

Ležela mi v hlavě, zda M. Delacroix skutečně existoval, nejspíš asi ano, když jsou jeho filmy uvedené v soupisu 150 filmů na konci knihy. To mi opravdu leželo v hlavě. A právě to jsem si dohledávala. To jen tak na okraj, co mě zajímalo kromě děje knihy.
Takže - určitě si ji přečtěte.

JirkaDrapa
08.05.2024 5 z 5

Francouzsky autor patri k mym oblibenym. Tento dil serie se mi libil, nebylo to brutalni, ale napinave az do konce

10 nejprodávanějších eknih (prosinec)

19.01.2024

10 nejprodávanějších knih (46. týden)

22.11.2023

10 nejprodávanějších eknih (říjen)

10.11.2023

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Kniha Oko v seznamech

v Právě čtených19x