Řbitov zviřátek přehled

Řbitov zviřátek
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265/bmid_rbitov-zviratek-S8r-265.jpg 4 5414 5414

Rodina Creedových se usadí ve starém domě v půvabném prostředí venkova státu Maine. Otec lékař, krásná žena, rozkošné děti. Zdálo by se, že nic nemůže překazit jejich štěstí... Avšak objevuje se Cosi, co mrazí krev v žilách, Cosi strašnějšího než sama smrt. Cosi nesrovnatelně příšernějšího a silnějšího...

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Pet Sematary, 1983

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Řbitov zviřátek. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (962)

ZanetDesp
15.09.2024 4 z 5

(SPOILER) Legendární "Řbitov zvířatek" je má prvotinka z dílny Stephena Kinga. Prvních cca 60 stran jsem se trošku přemlouvala k čtení a měla chuť knihu několikrát odložit a nechat to být - "tak tohle je ten slavnej King?". Pak se to ale stalo - bum prásk - první várka plíživého a temného napětí a otáčím stránku za stránkou. Na chvilku nás následně King svede zpět do normálna, a pozvolna přidává na ponurých obrátkách a najednou se nemohu odtrhnout, všechno eskaluje, kde je ten kouzelný začátek na mainském venkově? - wow!
Tajil se dech, trošku ztemnil i milý soused Jude. Bavily mě myšlenkové pochody samotného Luise, které dělaly průřez celým dílem a ve kterých tak trošku sváděl boj se sebou samým a s realitou, které nechtěl uvěřit, ale nakonec musel. Nemluvě o jedinečné stylistice Kingova psaní, jedinečných slovních obratech a dějových zvratech. Z popisu kalných očí kocoura a jeho mrtvolného zápachu mi bylo až úzko. Celá kniha je protkaná smrtí a tématem smrti, na který se koukáme z více úhlů pohledu, věřím, že pro některé jedince může být toto čtení nepříjemné. Ačkoliv jsem si pár večerů zvykala na Kingův styl a některé rozhovorové pasáže mezi Judem a Luisem jsem přeskákala, byla to super potemnělá jízda! Rozhodně mě Stephen naladil na další svá díla - těším se.

gabriela8591
09.09.2024 2 z 5

No na to, že je to tak známý spisovatel, jsem čekala něco lepšího.. no není to můj šalek kávy tento žanr, ale čtivé to bylo, ale jinak totální nesmysl.. no a závěr?!? Si stejně musíte domyslet -_-

KaLiBi
09.09.2024 4 z 5

Moje první hlubší seznámení s tvorbou pana Kinga. Bylo to strhující. Kniha se čte sama a závěr je nádherně děsivý. Opravdu vtáhne do děje.
"Tehdá člověk nepotřeboval univerzitu, aby poznal smrt, zubatou nebo jak jí všelijak říkali. Ta tehdá zavítala do baráku a pozdravila a někdy si dala s člověkem večeři a někdy se mu zakousla do prdele."
"Konfucius říká, že ten, kdo smrdí jako prase, jí jako vlk."

Mráz, Murtagh a další knižní novinky (17. týden)

21.04.2024

Knižní novinky (46. týden)

10.11.2019

Knižní novinky (14. týden)

31.03.2019

Kniha Řbitov zviřátek v seznamech