Jack a fazuľa přehled

Jack a fazuľa
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40662/mid_jack-a-fazula-Gq4-40662.jpg 4 86 86

Matthew Hope série

Skvelá detektívka anglického spisovateľa. Advokát Matthew Hope má ďalší prípad. Jeden z jeho klientov - 20-ročný Jack bol zavraždený a to práve vtedy, keď si kúpil pozemok na pestovanie fazule. Dej je z prostredia advokátskych kancelárií, strednej vrstvy americkej society provinčného mesta. Nechýba typický McBainov zmysel pre humor, hraničiaci s trpkou sebairóniou a sarkazmom a tentoraz aj výrazná erotika, ktorej sa Ed McBain vie zmocniť s neuveriteľným šarmom a neprúdernou otvorenosťou. Na Matthewa Hopa si netreba dlho zvykať. Je sympatický priamym konaním, čestnosťou a aj tým, že jeho ľudský osud je akoby vystrihnutý zo života: raz je na hojdačke hore, raz dolu. A aj vo vzťahu k ženám, ktoré Hope bezvýhradne miluje aj nenávidí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Smena

Jack and the beanstalk, 1984

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jack a fazuľa. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (11)

ArwenAragorn
31.07.2022 4 z 5

75%

...Povídal, že (pozn. peníze) jsou v Depositu. Nevěděl jsem, co to znamená. Ptal jsem se ho, kde je k čertu ten Deposit? Nikdy jsem o žádném Depositu na Floridě neslyšel.
Další případ Matthewa Hopea. Jack si chce koupit pozemek na pěstování fazolí a je nalezen mrtvý. Počet mrtvých tím ale nekončí. Perfektní je výslech na konci. Detektivka je to moc pěkná, takže zase doporučím.

MV111
24.10.2020 3 z 5

Nejlepší z cele knihy je výslech na konci :-)

Disease
14.04.2020 4 z 5

Tentokrát mě (konečně) zaujal i případ sám.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Jack a fazuľa v seznamech

Matthew Hope

Ed McBain