Měsíční stín (limitovaná edice) přehled
J.M. DeMatteis
![Měsíční stín (limitovaná edice) Měsíční stín (limitovaná edice)](https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456889/bmid_mesicni-stin-limitovana-edice-tLt-456889.jpg?v=1603999998)
Hlavní hrdina, romanticky založený a poněkud nespolehlivý vypravěč Měsíční stín, provází čtenáře obdobím svého dospívání. Pohledem starce vzpomíná na podivné okolnosti svého narození ve vesmírné zoo a na svou snahu přežít ve válkou poznamenaném vesmíru. Přelomový komiks s četnými přesahy do poezie a filozofie bývá označován jako první akvarelem namalovaný americký grafický román. V souborném vydání v kvalitní pevné vazbě je opatřen předmluvou od jeho scenáristy J. M. DeMatteise a bonusovou přílohou, jež obsahuje galerii obálek, poznámky tvůrčího týmu a ukázky z původního scénáře i námětu. Výtvarnou stránku komiksu v podobě překrásných akvarelových maleb obstaral Jon J Muth a kromě hlavního příběhu, nadčasové „pohádky pro dospělé“, obsahuje publikace také ilustrovanou beletristickou povídku Sbohem, Stíne, jež čtenářům přibližuje Stínův život po jeho bouřlivém mládí plném vesmírných cest a dobrodružství ve společnosti podivného tvora jménem Ira. Nedílnou součástí digitálně zrestaurované publikace jsou rovněž dechberoucí ilustrace Kenta Williamse a George Pratta. Užijte si nadčasový příběh na pomezí sci-fi a fantasy, jejž New York Daily News nazvaly „magickou symfonickou básní ve slovech“ a sám její autor DeMatteis o něm prohlásil, že v něm spatřuje „kosmické setkání Dickensova Davida Copperfielda a Hesseho Siddhárthy“.... celý text
Literatura světová Komiksy Sci-fi
Vydáno: 2020 , Comics CentrumOriginální název:
Moonshadow
více info...
Můj komentář
Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Měsíční stín (limitovaná edice). Přihlašte se a napište ho.
Nové komentáře (11)
![Berg1 Berg1](https://www.databazeknih.cz/img/users/23_/234472/m_berg1-wfB.jpg?v=1544795334)
![5 z 5 5 z 5](img/content/ratings/5.png)
Měsíční stín a jeho cesta za osvícením, která je plná filozofie, satiry i humoru. K hlavnímu hrdinovi i ostatním postavám získáváte postupně vztah a jejich příhody prožíváte se stále větším zaujetím. Nejlepší na celém komixu je ale jeho grafická stránka - akvarelové malby zachycují většinou pouze náladu a emoce konkrétní situace, jsou tedy hodně silné a nechávají hodně prostoru i pro představivost. Je to fakt hodně dobré.
![Dámaskloboukem Dámaskloboukem](https://www.databazeknih.cz/img/users/36_/369582/m_damaskloboukem-QFf.jpg?v=1678220243)
Kniha mě překvapila vším, čím mohla:
- je to komiks
- nádherně, ale opravdu nádherně kreslený
- rozměr má větší než A4
- váží přesně 3 kg
takže pokud čtete v leže na zádech, tak vás za chvilku nepříjemně bolí ruce nebo tlačí břicho, když si ji o nej opírate.
Související novinky (1)
Knižní novinky (45. týden)
01.11.2020
Citáty z knihy (0)
Zatím zde není žádný citát z knihy.
Kniha Měsíční stín (limitovaná edice) v seznamech
v Právě čtených | 3x |
v Přečtených | 41x |
ve Čtenářské výzvě | 9x |
v Doporučených | 3x |
v Mé knihovně | 42x |
v Chystám se číst | 25x |
v Chci si koupit | 16x |
v dalších seznamech | 1x |
Autorovy další knížky
2016 | ![]() |
2020 | ![]() |
2013 | ![]() |
2018 | ![]() |
2009 | ![]() |
Donquijotská odysea kouzelným vesmírem anebo vlastní fantazií, záleží na tom, jak moc se chcete držet při zemi. Scenárista J. M. DeMatteis hned na začátku definuje příběh jako cestu za osvícením a jako takový je třeba jej brát – a nehledat v něm něco jiného. Třeba zápletku, akční rovinu či smysluplnou dějovou osu. Třebaže tohle všechno Měsíční stín obsahuje, primárně je to o střetu naivity s realitou a vice versa. Žádné putování za záchranou světa, eventuálně epický boj s nepřátelským zlořádem. A buď v tom najdete svůj maličký kousek dospívání, nebo vás jednotlivé obrazy budou míjet pro poetismus, jenž však v sobě skrývá víc, než text a obrázky. Velkou výhodou je autorův jazykový projev, kdy i přes složitost myšlenky neškobrtá v přívalu květnatých pojmů. Text plyne s poklidností vodní říčky a bere vás na výlet skrze bojiště zvané život. Občas je to komedie, jindy zas tragédie, pokaždé však zvítězí snivá nostalgie nad tím, o co jsme přišli a vzrušené očekávání toho, co osud přinese.