Mesto dievčat přehled

Mesto dievčat
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436139/bmid_mesto-dievcat-eYy-436139.jpg 4 54 54

Nemusíme žiť nudne ako slušné dievčatá, aby sa z nás stali dobrí ľudia. Nový román autorky bestsellerov Podstata všetkých vecí a Jedz, modli sa a miluj. Elizabeth Gilbert sa vracia s podmanivým ľúbostným príbehom zo vzrušujúceho sveta newyorských divadiel v štyridsiatych rokoch 20 storočia. Keď devätnásťročnú Vivian Morrisovú vyhodia z Vassarovej univerzity za slabý výkon v prvom ročníku, zámožní rodičia ju pošlú na Manhattan k tete Peggy, majiteľke spustnutého divadla Lily Playhouse. Vivian sa u tety zoznámi so svetom nekonvenčných a charizmatických ľudí, od revuálnych tanečníc, ktoré snívajú iba o zábave, až po sexi herca či prestížnu herečku. Dievča sa však dopustí chyby, ktorá vyvolá profesionálny škandál a obráti jej krásny nový svet naruby.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Slovart (SK)

City of Girls , 2019

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mesto dievčat. Přihlašte se a napište ho.

michaela2338
08.03.2024

Neuvěřitelné zprasený překlad. To snad dělal Google překladač.

milito999
23.10.2023 2 z 5

(SPOILER) Knihu jsem četla na mě delší dobu. Velkou část knihy je to o mladí Viviane, tzv. divokých let v New Yorku, kdy vymetala večírky a užívala si svobodu a hlavně společnost různých mužů.

Ke konci kniha změní ton a jsme svědci zajímavého druhu lásky. Takový odklon od divokého nespoutaného sexu, který je v knize velkou součástí, jsem nečekala.

Každopádně kniha mě moc nezaujala. Musela jsem se donutit k dočtení.

SilvieK001
27.09.2023 4 z 5

Kniha skvela, pribeh vypraveny zivotem, cetla jsem vse od autorky a rada prectu cokoli dalsiho. Pribeh plyne a dovedu si ho predstavit i jako film. Co bych však ráda okomentovala, je překlad. Opravdu mi vadilo, kdyz se obyvatele New Yorku oslovuji děcka!!! Děcka nepatří do spisovné češtiny, opravdu ne. Stejně jako vyjádření touhy - já chcu - celou milostnou scenu znicilo. V textu bylo spoustu preklepů. Je to velká škoda.

Knižní novinky (34. týden)

23.08.2021

Je to dobrý člověk. A co je důležitější, je zajímavá. - Vivian o Angele

Okouzlení svým vlastním zjevem je součástí toho, co znamená být mladé a hezké děvče. - Vivian

Chtěla jsem víc, ale nechtěla jsem víc. Starý známý příběh ze života dívek. - Vivian

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Mesto dievčat v seznamech

v Právě čtených3x