Mistr Kampanus přehled

Mistr Kampanus
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385282/mistr-kampanus-bn8-385282.png 4 84 84

Obsáhlý historický román líčí pohnutý osud českého národa v období bitvy na Bílé hoře a jejích tragických následků.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mistr Kampanus. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (10)

HloupýHonza
14.08.2024 4 z 5

Jedná se o poměrně těžké čtení, nejen jazykem, kterým je to psané, ale také stylem, kterým je to vyprávěné. Kniha je však velice čtivá a hlavně druhá půlka knihy se napínavě rozjíždí, třeba popisem bitvy na Bílé hoře. Příběh je silný, hlavně ke konci, kdy se život Kampana řítí do propasti, ze které se nemůže dostat pryč. Kniha je především pro milovníky historie, kteří se dokážou do knihy mnohem více začíst.

R47
19.01.2023 4 z 5

Není to tak děsivé, jak se traduje. Myslím děsivě dlouhé a nezáživné. Ale holt Nezbedný bakalář (od téhož autora) to taky není. Dejte si radši toho, a pak se rozhodněte, jestli podobným jazykem zvládnete číst bichli s neradostným dějem. Winter holt vyniká erudicí a historicky co nejpřesnějšími popisy (na tehdejší dobu a míru poznání). A je to pořád čtivější než cokoli od Aloise Jiráska. Opravdu. Zkuste sami.

nevermore3
16.11.2022 5 z 5

100 mil před Jiráskem. Jde o historický obraz ne historický román, ten rozdíl mi přijde hlavně v tom zobrazení každodennosti. Je to delší ale čtivé, žádné archaismy nebo něco, neruší.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Mistr Kampanus v seznamech

v Právě čtených4x