Modlitba za déšť přehled

Modlitba za déšť https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389457/bmid_modlitba-za-dest-td8-389457.jpg 4 48 48

Modlitba za déšť je výsledkem jedenácti cest Wojciecha Jagielského do Afghánistánu, které podnikal od jara roku 1992 do podzimu roku 2001. Je to kronika vzestupů i pádů afghánských režimů, bratrovražedných válek, sbírka portrétů bojovníků, je to však především příběh o nekompromisním hledání absolutna, o hledání, které je vražedné, ale současně umožňuje člověku uchovat si svobodu i věrnost základním lidským hodnotám.... celý text

Literatura faktu Cestopisy a místopisy Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno: , Absynt

Modlitwa o deszcz , 2002

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Modlitba za déšť. Přihlašte se a napište ho.

Martinmmm
28.06.2022 5 z 5

Úžasné zhrnutie súčasných dejín Afganistanu a poukázanie na korene mnohých problémov siahajúcich hlboko do minulosti..

pavel1238
23.05.2022 4 z 5

Zajímavý vhled do dějin Afghanistánu 20. století. Ze začátku mě to moc nebavilo, ale pak autor přepnul z poetického vyprávění o duši země k více faktickým záležitostem a to už mne nepustilo.

Bassquiat
21.09.2020 5 z 5

Obsah v jedné větě: v polovině 90. let bylo v Afghánistánu nejméně 16 vzájemně neuznávajících se vlád, jejichž milice se neustále mezi sebou masakrovaly. Bylo-li Jagielskiho cílem zpřístupnit čtenářům tento fascinující labyrint, lze říci, že se mu to povedlo (je samozřejmě občas nutné nahlédnou do wikipedie). Zatímco reálie sovětské okupace (79-89) a invaze západních vojsk (01-doposud) jsou v textu jen načrtnuty, milieu let 1989-2001 je probráno opravdu důkladně. Kladem je určitě i to, že Jagielski nikoho nefavorizuje a nikomu nestraní, dokonce ani talibáncům. Reportáž na úrovni odborné historiografické knihy. Každopádně: je to dost politické a vojenské, nic pro ty, kteří chtějí spíš "příběhy ze života".

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Modlitba za déšť v seznamech

v Právě čtených6x
v dalších seznamech1x