Moja stručná história přehled

Moja stručná história
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208968/bmid_moja-strucna-historia-3qM-208968.jpg 4 85 85

Stephen Hawking očaril čitateľov na celom svete sériou bestsellerov, v ktorých odhaľuje tajomstvá vesmíru. Teraz po prvý krát sa najslávnejší kozmológ pozerá do svojho vnútra a prezrádza detaily svojho života a intelektuálneho rozvoja. Moja stručná história rozpráva o Hawkingovej nepravdepodobnej ceste od chlapčenských rokov v povojnovom Londýne až po roky medzinárodnej slávy. Tento stručný, vtipný a úprimný príbeh predstavuje Hawkinga ako zvedavého chlapca, ktorého spolužiaci prezývali Einstein, ako vtipkára, ktorý sa raz stavil s kolegom o existencii čiernej diery, ako mladého manžela a otca, ktorý sa snaží vybudovať si postavenie vo svete fyziky a kozmológie. Hawking píše s pokorou a humorom sebe vlastným a zdôveruje sa aj s výzvami, ktorým musel čeliť potom ako mu vo veku dvadsať jeden rokov diagnostikovali ALS (amyotrofnú laterálnu sklerózu). V knihe sleduje svoj rast ako mysliteľ a vysvetľuje ako ho vyhliadka skorej smrti priviedla k prelomovým objavom. Opisuje aj vznik svojho majstrovského diela Stručná história času, jednu z kľúčových kníh dvadsiateho storočia. Moja stručná história otvára čitateľom okno do Hawkingovho osobného vesmíru.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Slovart (SK)

My Brief History, 2013

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Moja stručná história. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (17)

Medunkavera
03.03.2023

Tuhle knihu jsem dala svému synovi k vánocům pod stromeček.
Když ji rozbalil, měl z ní velkou radost a knihu vyzdvihl a ukázal ji své partnerce a řekl:
"Podívej, co jsem dostal!"
Stephen William Hawking je jeho oblíbený člověk.

Greenfingers
09.07.2020 5 z 5

Vždy jsem obdivoval Stephena Hawkinga pro jeho až neuvěřitelnou zarputilost s jakou léta bojoval se zákeřnou nemocí, které jiní podlehnou v průběhu několika let.
I když jeho tělesné funkce byly omezeny na absolutní minimum, stále se snažil pokračovat ve své vědecké práci, které zasvětil celý svůj život.
Životopisy známých osobností nečtu příliš často. Tento jsem si však nenechal ujít.

veronika9761
07.02.2020 5 z 5

Velmi strucne popsany zivot S. Hawkinga. Bohuzel odbornym pasazim jsem nebyla schopna porozumet.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Moja stručná história v seznamech

v Právě čtených1x