Most cez rieku chýb přehled

Most cez rieku chýb
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/517073/bmid_most-cez-rieku-chyb-GgG-517073.png 4 27 27

Niektoré lásky a chyby nás môžu poznačiť navždy. Niektoré lásky a chyby nás môžu poznačiť navždy. Ellis nemala ľahké detstvo - matka alkoholička o ňu nikdy nejavila záujem a otec každú chvíľu skončil vo väzení. Našťastie spoznala Eastona Albreyho a on a jeho harmonická rodina sa na dlhé roky stali pre ňu útočiskom. Ellis tak získala hneď niekoľko adoptívnych bratov. Ibaže v istom momente si musela priznať, že k svojmu najlepšiemu kamarátovi Eastonovi cíti niečo celkom iné ako sesterskú náklonnosť... A potom jedno neuvážené rozhodnutie navždy poznačilo Ellisin život aj jej vzťah s Eastonom a donútilo ju odsťahovať sa ďaleko od jediného domova, ktorý kedy poznala. Ellis má teraz sedemnásť, končí strednú školu a už je to rok, čo so svojím najlepším kamarátom z detstva neprehovorila ani slovo. Možno je to tak lepšie. Možno práve takto sa zacelí diera, čo jej ostala v srdci po Eastonovi. Pozvánka na rodinnú oslavu však znovu otvorí staré rany. Nájde Ellis odvahu vrátiť sa do rodného mesta a čeliť komplikovaným vzťahom - a najmä vlastnému hnevu, pocitu zrady a chlapcovi, ktorého nikdy neprestala ľúbiť?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Slovart (SK)

Some Mistakes Were Made , 2022

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Most cez rieku chýb. Přihlašte se a napište ho.

natalie-p6706
30.05.2024 5 z 5

Joo takové knihy já můžu...Velice poutavé, hltala jsem jednu stránku za druhou a hltala bych klidně dál, jen jsem už bohužel dočetla :( Epilog mi nestačil, já chci další díl !

E.T.007
03.02.2024 5 z 5

Mne sa táto kniha fakt páčila.
Autorka nás hodila rovno doprostred oceánu - Ellisinho života v súčasnosti, ktorý je poznačený smútkom a bolesťou zo straty najlepšieho priateľa a doslova vyhostenia z rodného mesta - a cez útržky z minulosti nás pomaly navigovala k pevnine.

Áno, uprostred knihy som už bola nervózna z toho, že stále netuším, čo sa medzi ňou a Eastonom stalo, pretože hoci sa ročné mlčanie skončilo, stále tancovali rovnaký tanec na rovnakú pesničku, takže sme sa poväčšine nič bližšie nedozvedeli, ale nenudila som sa. Len som horela netrpezlivosťou.

Obľúbila som si všetkých chalanov Albreyovcov, aj ich rodičov - ich rodinné vzťahy tu boli vykreslené veľmi pekne. Aj Ellis mi ako postava bola sympatická. Áno, niekedy sa správala fakt neskutočne sebecky, ale chápala som ju. Každý z nás by chcel byť pre niekoho za každých okolností na prvom mieste. Aspoň pre jedného jediného človeka. Takže ju neodsudzujem.

Kniha rozhodne stojí za prečítanie.

Karin94
17.10.2023 4 z 5

„Nemal by si na mňa čakať.
„Nerozkazuj mi. Odmietam byť niekde, kde nie si. Ty a ja.

Čítame o hlavnej hrdinke Ellis, ktorá pochádza z dysfunkčnej rodiny: matka neustále v liehu a otec vo väzení viac než doma.

Z anotácie to vyzerá, že sa jedná o typickú romantickú young adult lásku, kde je hlavnou postavou dievča z horších pomerov, ktoré sa spozná so seberovným chalanom a zamilujú sa do seba. No zdanie môže klamať! Táto kniha má veľmi hlboký význam a miestami, keď sa čitateľ začíta, z nej srší veľky smútok.

Kniha sa rozdeľuje na minulosť a súčasnosť. Začína sa Ellisiným detstvom, kde nám bude autorka pomaly všetko odkrývať, dozvieme sa, ako sa Ellis spoznala s rodinou Albreyovcov a prečo to muselo zájsť až do bodu, kedy sa Eastonova matka rozhodla, že ju pošle preč, a rozprávanie pokračuje až po súčasnosť.

Páčil sa mi autorkin svižný a ľahký štýl písania, ale bohužiaľ kniha si nezaslúži plný počet hviezdičiek, pretože úplne najviac zo všetkého čo ma na knihe štvalo, bola práve Ellis. Bola neskutočne detinská a všetko muselo byť podľa nej. Aj keď sa tam objavujú kapitoly, kde sa dočítame, čím všetkým si musela prejsť, čo je síce smutné, ale za povahu si môže sama, a tá je teda pre mňa neodpustiteľná.
Aj koniec bol podľa môjho názoru prirýchly a mohla sa s ním autorka ešte trocha pohrať.

Inak kniha vôbec nebola zlá a ja ju odporúčam každej vekovej kategórii.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Most cez rieku chýb v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech4x