O víře přehled

O víře
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165720/myslenky-moudrych-o--165720.jpg 4 4 4

Sbírka myšlenek o víře obsahuje definice a úvahy, jimiž Písmo, teologové, světci a rovněž mudrci a básníci během staletí prohloubili a osvětlili některé aspekty živé víry jakožto nevyčerpatelného zdroje spásy.

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Nové město

Credo

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize O víře. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (1)

1Pomněnka
12.08.2024 odpad!

Už dlouho jsem nečetla sbírku tak hloupých citátů. V celé knize jsem objevila snad jen jeden moudrý. Je až děsivé, jak se hlavně dříve v minulosti opovrhovalo rozumem a ten byl považován za oponenta a nepřítele víry. Někteří "duchovní" lidé si tento mylný postoj bohužel uchovali dodnes. Přitom rozum je také dar od Boha. To věděli už starozákonní lidé. Pro ukázku uvádím pár skutečně děsivých citátů z knihy:

Bohu je třeba prokazovat „poslušnost víry“, jíž se celý člověk svobodně odevzdává Bohu… Rozumem i vůlí se plně podřizuje Bohu, a dobrovolně přijímá zjevení, které dal Bůh. (Druhý vatikánský koncil)

Víra je počátkem spásy člověka. Je základem i kořenem všeho ospravedlnění. Bez ní se člověk nemůže líbit Bohu a nemůže se přidružit k jeho dětem. (Tridentský koncil)

Víra není dílem rozvahy. Nemůže tedy podlehnout útokům ze strany rozumu, protože k víře nedocházíme na základě úvah. (Johann G. Hamann)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha O víře v seznamech

víra aforismy životní styl