Myšlenky za volantem přehled

Myšlenky za volantem https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453531/bmid_myslenky-za-volantem-IHk-453531.jpeg 5 1078 1078

Kniha Marka Ebena Myšlenky za volantem představuje soubor sloupků a fejetonů, které vycházely časopisecky v letech 2014–2020. „Moje zkušenost s podobnými knížkami je taková, že se mi vždycky něco líbí a něco zase ne. A byl bych vlastně rád, kdyby v té knížce zbylo jen to, co se mi líbí, abych nemusel otravně listovat a přeskakovat to, co se mi nelíbí. Ale nikdy jsem neměl to srdce z knížky něco vytrhnout, připadá mi to barbarské. A proto je tato knížka ve formě kroužkového bloku, protože z bloku člověk vytrhne list jako nic a nemusí se trápit. Pokud někomu po přečtení zbudou jen desky, velice se omlouvám.“... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Myšlenky za volantem. Přihlašte se a napište ho.

Scheron
09.05.2024 4 z 5

Moc milá jednohubka zahrnující krátká zamyšlení z běžného života, která pan Eben popisuje s humorem sobě vlastním. U některých myšlenek si určitě dovolte zpomalit a vnímat jejich poselství. Navíc je knížečka v originální kroužkové vazbě! Co se týče autora, tak pana Ebena si velice vážím za jeho kultivovanost, slušnost a pokorný přístup k životu. Doporučuji.

helusa2
23.04.2024 5 z 5

Tohle jsem si musela koupit jako audio - čteno přímo Markem Ebenem - no SKVOST!!! Hned po doposlouchání jsem si to pustila znovu :-) Vtipné, milé, chytré, laskavé i jemně ironické - zkrátka Marek Eben :-) Pohlazení po duši i uších :-)

IVANA0123
30.03.2024 5 z 5

Milý a jemný humor pana Ebena jsem si velmi užila. Jde opravdu , jak název předesílá, o náhodné myšlenky a vzpomínky, vyprávěné s lehkostí a občasným odbočením od tématu, jak už to při přemýšlení bývá. A to se mi asi líbilo nejvíc, ta lehkost a přirozenost, žádný násilný humor. Při čtení jsem se spíš pousmála než bych smíchy brečela, ale bylo to velmi příjemné čtení. Obzvláště sloupečky o psech a soužití s manželkou jsou velmi povedené. Škoda, že jich v knize nebylo víc. Autorovi moc děkuji za příjemné chvilky u čtení a těším se na nějakou další knihu. 4.8*
(3/24)

50 nejčtenějších knih roku 2021

27.12.2021

50 nejčtenějších knih letošních prázdnin

02.09.2021

10. ročník KNIHOMÁNIE startuje ve středu!

19.10.2020

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Puberta je jeden z nástrojů, jak příroda pečuje o lidský rod, aby nevyhynul. Protože člověk by asi nikdy dobrovolně neopustil to bezpečí vlastní rodiny, kde je o něj postaráno milujícími rodiči, a rodiče by asi těžko přenesli přes srdce, že to rozkošné a bezproblémové dítě najednou odchází. Ale pak přijde spásná puberta a z toho rozkošného dítěte se stane nesnesitelný jedinec, který opovrhuje svými rodiči, jejich hudbou, jejich oblečením, jejich životním stylem, takže nakonec jednou, když praští dveřmi a odejde, rodiče to jakž takž přežijí. A co je zajímavé, že hned venku na toho nesnesitelného jedince čeká jiný nesnesitelný jedinec, ovšem opačného pohlaví, který také před chvílí někde praštil dveřmi, a ti dva nesnesitelní pocítí k sobě tak neuvěřitelnou náklonnost, že spojí své životy a stanou se z nich ti báječní milující rodiče, od kterých by žádné dítě neodešlo, nebýt puberty.

Knížka, kterou držíš v ruce, není žádná velká literatura. Je to soubor sloupků, které už po několik let píši do časopisu. Moje zkušenost s podobnými knížkami je taková, že se mi vždycky něco líbí a něco zase ne. A byl bych vlastně rád, kdyby v té knížce zbylo jen to, co se mi líbí, abych nemusel otravně listovat a přeskakovat to, co se mi nelíbí. Ale nikdy jsem neměl to srdce z knížky něco vytrhnout, připadá mi to barbarské. A proto je tato knížka ve formě kroužkového bloku, protože z bloku člověk vytrhne list jako nic a nemusí se trápit. Neváhej to udělat! Pokud někomu po přečtení zbudou jen desky, velice se omlouvám.

Chcete - li pobavit boha, povězte mu o svých plánech. Tak vám na prahu nového roku přeji, abyste si splnili i to, co jste si nepředsevzali

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Myšlenky za volantem v seznamech

v Právě čtených23x
v Přečtených1 473x