Nadácia a impérium přehled

Nadácia a impérium
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479538/bmid_nadacia-a-imperium-2pb-479538.jpg 4 866 866

Nadace / Nadácia série

Držiteľ ceny Hugo za najlepšiu žánrovú sériu všetkých čias. Nadácia dokázala ustáť dve storočia úpadku kedysi mocného Galaktického impéria do nekontrolovateľného chaosu. Posledné pozostatky imperiálnej flotily sa teraz pokúšajú vrátiť nadačníkov do područia bývalej moci. Hari Seldon tento konflikt predpovedal a budúcu galaxiu na to pripravil. Čo sa však stane, ak do jeho výpočtov vstúpi celkom nepredvídateľná veličina – napríklad mutant s nadľudskými schopnosťami?... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: ekniha , Lindeni

Foundation and Empire , 1952

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nadácia a impérium. Přihlašte se a napište ho.

Mabie
předevčírem 4 z 5

Tento díl působí kompaktněji než ten úvodní a dějově má vlastně jen dvě části - v první je to konečný střet Nadace versus upadající Říše a ve druhé se představí telepat, ovládající mysl okolních lidí.
První část nepřekvapila a byla klasicky velmi dobrá. Druhá část ukázala emocionální manipulace Mezka napříč galaxiemi a ovlivnila směr dalšího děje celé trilogie. Otázka tedy stojí, zda ohrozí tento mutant plán Hariho Seldona.
Závěrečné rozuzlení bylo prosté, ale na rozdíl od mnoha jiných jsem byla překvapená a do poslední chvíle mi to nedošlo. Asi Mezkova manipulace.

Morfyk
17.06.2024 3 z 5

Poslechnuta audiokniha.

Mnohem lepší díl než první Nadace, ale i tak je to takové nemastné - neslané, utahané, místy nudné. Snad se to bude s každým dílem jen zlepšovat a dílo bude mít vzestupnou tendenci.

Hodnocení 50%

wena
21.03.2024 4 z 5

Za mě o dost lepší než první Nadace. Tady mě to vtáhlo do děje kde byla i akce a plynule se četla. Jsem zvědavý na další díl.

Knižní novinky (32. týden)

02.08.2020

Kniha Nadácia a impérium v seznamech

v Právě čtených13x
v Přečtených1 325x