Námesačný přehled

Námesačný
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/535747/bmid_namesacny-660ffdd44d7cb.jpg 4 37 37

Leon Nader už počas dospievania trpel poruchami spánku. Na svojich nočných výletoch sa dokonca občas správal násilnícky, preto sa musel podrobiť psychoterapeutickej liečbe. Námesačný človek vstane z postele, pohybuje sa po miestnosti s očami otvorenými dokorán, ale v skutočnosti hlboko spí. Vôbec nevníma svoje okolie, nevidí, hoci má otvorené oči, vráža do predmetov, môže spadnúť, nechtiac udrieť partnera či sám sa poraniť. Leon dospel, stal sa architektom a oženil sa. Žil v presvedčení, že sa vyliečil, kým jedného dňa záhadne nezmizla jeho manželka a udalosti sa nedali do pohybu. Leon mal podozrenie, že jeho choroba nanovo prepukla. Aby zistil, ako sa správa v námesačnom stave, po dohode s lekárom si pripevnil na čelo kameru, ktorá sa aktivovala pri pohybe. Keď si na druhý deň pozrel záznam, zaskočil ho objav, ktorý ďaleko presahoval hranice jeho predstavivosti: jeho nočné Ja zostúpilo cez akési neznáme dvere do tmy... Sebastian Fitzek si tentoraz skutočne dal záležať. Nečakané zvraty zložitého deja nútia čitateľa, aby bol neustále v strehu. Autorova šoková terapia vyráža dych a človek miestami zapochybuje, či je to vôbec možné. Ozajstná výzva pre každého Fitzekovho obdivovateľa.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: audiokniha , Publixing , Tatran (Bratislava)

Der Nachtwandler, 2013

Interpreti: Peter Kočiš

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Námesačný. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (9)

mirec88
15.08.2024 5 z 5

Tak Fitzek opäť nesklamal. Vynikajúci psychothriller, ktorý priniesol až 3 línie príbehu - sen, bdelosť a námesačnosť. A niekedy bol problém sa v tom orientovať, ale ako vždy to na záver správne zaklaplo a so zvratmi, ktoré milujem sa ako vždy u Fitzeka roztrhlo vrece. A pri tejto knihe som si položil otázku: Vieme, čo robíme v noci? Nevieme. O to záhadnejšia a napínavejšia je táto kniha. Odporúčam.

majanka
08.05.2024 4 z 5

Námesačný - zaujala téma. Fikcia, prekombinované, labyrint, keď občas neviete či sa to odohráva v čase keď Leon spí, nespí alebo v nejakom treťom štádiu, v stave námesačnosti. Ale stále ma to
ťahalo čítať ďalej aj keď to bolo príliš prekombinované a nerealistické.

Misoso
03.01.2024 5 z 5

Zatiaľ druhý najslabší Fitzek (hneď po knihe Noe). ALE keďže to je pán Fitzek a mám voči tomuto autorovi určitý predsudok, hodnotím 5*. Neodporúčam čítať túto knihu, ako prvú od Fitzeka (radšej Balík alebo Pasažier 23). Odporúčam ju prečítať milovníkom Fitzeka. Prajem príjemný zvyšok dňa. :)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Námesačný v seznamech