Napořád Emily přehled

Napořád Emily https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/514216/bmid_naporad-emily-FLK-514216.jpeg 3 35 35

Všichni vědí, jak by Emily měla žít. Emily není ani dvacet a je těhotná; otec dítěte nemá zájem se usadit a vytvořit rodinu. Emily pracuje v obchodě, jehož majitel nad ní drží ochrannou ruku. Náklonnost k ní chová také její soused, osamělý muž, kterého Emily od pohledu považuje za duchovního. A chystá se jí pomáhat i její matka, ostatně už se k dceři přistěhovala. Emily přece nemůže zůstat na všechno sama. Jenomže ona věci, které se s ní dějí, jako by ani nevnímala… Napořád Emily je román o odvrácené straně života v Norsku — jaké to je, když musíte počítat každou korunu a osud se s vámi nemazlí, ale přitom vás ani nenapadne, že by to mohlo být jinak. Empatický hlas vypravěče většinou s nadhledem komentuje nejen Emilyin život, ale reflektuje i vyprávění samotné; sleduje, jak hrdinku vnímají ostatní, tedy ti, kdo přesně vědí, kým Emily je a jak by měla žít. Výsledkem je román, který upřímně a s porozuměním vykresluje lidi bez ambicí a zájmů i lidi, kteří dělají, co můžou, aby druhým pomohli. ––– Maria Navarro Skarangerová se svým třetím románem trefila do černého. Napořád Emily je kniha o mladém člověku v nezáviděníhodné situaci, napsaná poctivě a nezaměnitelným stylem. Navzdory Emilyiným problémům však není nijak depresivní. — NRK... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Host

Emily forever , 2021

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Napořád Emily. Přihlašte se a napište ho.

meliclu
16.03.2024 3 z 5

O životě, který se nežije, spíš tak nějak nezúčastněně pozoruje, o myšlenkách to změnit, které se nemění v činy. Krásná práce s jazykem, překlad, který plyne s lehkostí, jako by ani nebyl překladem (viz také širší nominace na Literu). Váhala jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdami, tři nakonec proto, že to asi nebude kniha, po které bych měla v budoucnu potřebu sáhnout znovu, přesto o Emily i s odstupem několika dnů přemýšlím.

petrucha86
27.02.2024 2 z 5

Na téma a prostředí jsem byla zvědavá, bohužel mě příběh zklamal. Děj přeskakoval sem a tam, že jsem občas nevěděla, koho se daná pasáž týká a v jaké době jsem, jednání postav zůstalo nevysvětlené, konec useknutý a celkově to bylo takové ploché.

Audrina
09.12.2023 3 z 5

Vlastně by to vůbec nemuselo být špatné, nevadila by mi ani zkratkovitost knihy, ale bylo to nesmírně ploché a člověk moc netušil, jaké jsou vlastně motivace hlavních postav. Škoda, potenciál to mělo velký

Letní příběh, Zásnubní prsten a další knižní novinky (12. týden)

19.03.2023

Kniha Napořád Emily v seznamech