Kafka na pobřeží přehled

Kafka na pobřeží
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/1751/bmid_kafka-na-pobrezi-OIk-1751.jpg 4 2587 2587

Patnáctiletý Kafka Tamura žije s otcem v centru Tokia; rozhodne se najít matku a sestru, které před mnoha lety zmizely, a uteče z domova. Skrývá se v knihovně v malém městečku, kde pozná stejně "podivné" kolegy...

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

Umibe no Kafuka / 海辺のカフカ, 2002

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kafka na pobřeží. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (384)

Luigi1
18.09.2024 4 z 5

Začátek pomalý ale pak to mělo spád

Tomha
15.09.2024 5 z 5

Opět nemám slov. Toto mě úplně vnitřně rozložilo. Dějová linka pana Nakaty mě vzala za srdce ze všeho nejvíc. Murakami je zkrátka prvotřídní vypravěč, tady to opět dokázal.

Vilma232
12.09.2024 4 z 5

Zpočátku jsem se nemohla začíst a ke konci zase odtrhnout. Hlavní i vedlejší postavy jsou kouzelné. Silný zážitek, který jen tak nevyprchá....

Zatím zde není žádná související novinka.

Psaní je důležité. Ale konečný výsledek, hotová napsaná věc, ta už žádný smysl nemá.

Na tomhle světě lidi nejdřív ze všeho omrzí právě to, co není nudné. Co se naopak neomrzí, jsou většinou právě nudné věci.

Zapomenuto bylo dnes ostatně již téměř všechno. Ta veliká válka, ztracené životy, které se už nikdy nevrátí, vše je už pouhou vzdálenou minulostí. Naše srdce žijí shonem každodennosti a většina toho, co je skutečně důležité, odchází z našeho vědomí jako vyhaslé hvězdy. O tak příliš mnoha věcech musíme den co den uvažovat, tak příliš mnoho nových poznatků si musíme osvojovat. Nové směry, nové znalosti, novou techniku, nová slova... Současně ale existují věci, které zapomenuty nebudou, byť by uplynulo jakkoli mnoho času a byť by se dělo cokoliv. Jsou vzpomínky, na které čas nemá vliv. Existují věci, které si neseme v sobě jako kameny svorníky, které završují a drží pohromadě klenbu pod nimi.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Ocenění knihy (1)

2006 - World Fantasy Award (Novel)

Kniha Kafka na pobřeží v seznamech

v Právě čtených76x
v Přečtených3 854x