Návrat přehled

Návrat
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480898/bmid_navrat-Are-480898.jpg 4 273 273

Inspektor Van Veeteren série

Je slnečný augustový deň a Leopold Verhaven sa po dvadsiatich štyroch rokoch dostáva z väzenia opäť na slobodu. Neuplynie ani rok a skupinka detí nájde jeho zmrzačené telo v lesoch neďaleko Behrenu. Prípadu sa chopí komisár Van Veeteren, ktorý pri pátraní po vrahovi bližšie poznáva Verhavenovu minulosť. Niekdajšia hviezda medzi šprintérmi bola odsúdená za údajné zabitie svojich dvoch mileniek. No Verhaven sa k činu nikdy nepriznal a po celý čas trval na svojej nevine. Bol obeťou a skutočný vinník len zahládza stopy? Alebo vzal niekto zákon do vlastných rúk, pretože sa mu trest za smrť dvoch mladých žien nezdal dostatočný?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (SK)

Återkomsten , 1995

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Návrat. Přihlašte se a napište ho.

ZuzanaK.
29.02.2024 4 z 5

Líbilo. Nepřekombinované, svižné, lehký humor, postavy lidsky vykreslené. Za mne lepší, protože reálnější, než Nesbo.

icezero
05.11.2023 3 z 5

Mě docela zaujal hodně zajímavý způsob vyšetřování... Nevím jestli by to takhle mohlo fungovat, ale zase je pravda že pro čtivost a zajimavost románu je možné použít prakticky cokoliv. A tak nakonec hodnotim knihu jako celek pozitivně. Napínavě a čtivě napsáno

KlariN
29.08.2023 3 z 5

Navzdory brutálnímu zločinu velmi příjemné, takřka dovolenkové čtení. Autor kreativně pracuje s nadhledem, i charakterovými specifiky jednotlivých vyšetřovatelů. Staromilské, leč láskyplné, a s odzbrojujícím smyslem pro spravedlnost. V popisu vyšetřování a úvahách o trestu nikoli nepodobné Friedrichu Dürrenmattovi. K sérii se hodlám vracet.

Knižní novinky (45. týden)

07.11.2021

Kniha Návrat v seznamech