Návrat do Tibetu přehled

Návrat do Tibetu
https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66839/mid_navrat-do-tibetu-vfn-66839.jpg 4 100 100

Pokračování úspěšného románu Sedm let v Tibetu. Po třiceti letech se horolezec, cestovatel a přítel dalajlámy vrací na jaře 1982 do Tibetu, který opustil těsně před čínskou okupací v roce 1951.

Literatura faktu Biografie a memoáry Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Ivo Železný

Wierdesehen mit Tibet, 1983

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Návrat do Tibetu. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (19)

kuky921
15.09.2023 3 z 5

Hůř čitelné než Sedm let v Tibetu a přeskakování před a nyní mě vůbec nebavilo.

Rawen616
26.04.2022 3 z 5

Pokračování knihy Sedm let v Tibetu. Bohužel méně záživné a výrazně smutnější, protože jde spíše o jakési postřehy a dojmy z návštěvy Tibetu po mnoha letech, již pod čínskou nadvládou. Ta se bohužel na Tibetu a jeho kultuře nehezky podepsala, byť se Harrer opět snaží být objektivní a hledat i to pozitivní. Určitě doporučuji přečíst jako doplněk k Sedmi letům v Tibetu.

Usire
22.02.2022 4 z 5

Je mi smutno při čtení této knihy, někdy až k pláči. Násilné převzetí země a prosazení nešetrných reforem (hlavně v náboženství, které bylo dříve alfou a omegou) mají za následek rozpad tradičního života. Jsem zajedno s autorem, že reforma měla přijít zevnitř a ne z venku. Mnoho věcí se změnilo asi k lepšímu, ale kde zůstaly tradiční hodnoty a spokojenost původního obyvatelstva? Z jejich příběhů se dovídáme jen o utrpení, prožité hrůze a někde i kolaboraci. Zavání to genocidou.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Návrat do Tibetu v seznamech

v dalších seznamech1x