Návrat márnotratnej dcéry alebo Tieta z Agreste. Zv. 2 přehled

Návrat márnotratnej dcéry alebo Tieta z Agreste. Zv. 2
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342959/bmid_navrat-marnotratnej-dcery-alebo-tie-Ygc-342959.jpg 3 2 2

Jeden z najväčších zjavov súčasnej latinskoamerickej literatúry, brazílsky spisovateľ Jorge Amado, vo svojej tvorbe nadväzuje na realistické tradície brazílskeho románu a opäť dáva prednosť ženským charakterom. S dôrazom na psychologickú kresbu opisuje pestré životné osudy niekdajšej pastierky kôz Tiety, neskôr bohatej majiteľky exkluzívneho nevestinca, ktorá sa usadí v mestečku nepoškvrnenom civilizáciou moderného sveta. Tieta sa zapojí do boja za všeobecné blaho a vzbudzuje úctu i obdiv mestečka, ale keď sa odhalí prameň jej bohatstva, príťažlivá vdova sa ocitá v ťažkej situácii.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Tieta do Agreste, 1977

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Návrat márnotratnej dcéry alebo Tieta z Agreste. Zv. 2. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (1)

Buchwurm
06.02.2024 3 z 5

K prvemu dielu som sa dostala uplnou nahodou a neuvedomila som si, ze kniha ma pokracovanie. A ked som prisla na koniec a zistila, ze rozbehnuty dej zostal otvoreny, okamzite som si objednala aj toto pokracovanie. Ale musim povedat, ze ma dost sklamalo. Prvy diel ma zaujal jednak originalnym stylom autora, jednak posobivym opisom prirody a zivota v mestecku prakticky odrezanom od civilizacie, vykreslenim charakterov postav - ale druhy diel sa az prilis sustreduje na zamyslany prichod firmy znecistujucej zivotne prostredie, dovtedy sympaticky adept na starostu sa zacina spravat ako uplny hlupak... skoda. Zaciatok sa vyvijal tak nadejne, ale ten zaver sklamal.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Návrat márnotratnej dcéry alebo Tieta z Agreste. Zv. 2 v seznamech