Nejasné hranice přehled

Nejasné hranice
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/545526/bmid_nejasne-hranice.jpg 4 51 51

Kchrat série

Dokážou dvě zcela odlišné civilizace žít v míru? V roce 2138 jsou lidé slabou, bezvýznamnou civilizací, slepě tápající na okraji šatchranské říše. Zničehonic se ale jejich nouzový signál ozve z míst, kde by rozhodně neměli být. Vesmírný voják Kchrat se navzdory rozkazu, že má lidskou loď i s posádkou zanechat svému osudu, vydá vrak prozkoumat. Na místě nalezne nejen znepokojivé stopy, které prozrazují, že lidé nemusí být tak nevinní, jak se tváří, ale i jednu přeživší. Řadová navigátorka Erin Marthenová se tak najednou ocitá vydaná napospas cizinci, který připomíná monstrum jako vystřižené z hororu. Aby však zabránila válce a jednou se dostala domů, musí se uprostřed cizí civilizace naučit chovat jako zodpovědná velvyslankyně. Ale jsou lidé vůbec schopni a ochotni komunikovat s mimozemskými děsivými netvory? Anebo má každá strana své hranice?... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nejasné hranice. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (19)

Pepa0216
13.09.2024 5 z 5

Od autorky jsem dříve četl Sivou krev. Tedy popravdě nedočetl, protože se mi kniha vyloženě nelíbila. O to větší překvapení pro mě byli Nejasné hranice. Již povídka z této série ve sbírce povídek: Krev, monstra a cukroví mě dobře navnadila, ale bylo to ještě lepší, než jsem čekal. Jestli jsem si v úvodu říkal že moc nemusím, jsem hozený do světa bez úvodního vysvětlení a nějakých postav, tak jsem poměrně rychle změnil názor. Objevování střípků ze života Kchrata mě hodně bavilo, stejně jako postupné poznávání života a rozdílnosti Šachtranů. Postavy jsou dostatečně na jednu stranu dobře napsané, na druhou specifické že Vás baví objevovat jejich osudy. Kniha mě udržovala v napětí a nutila číst pořád a pořád dál bez slabých míst. A to až do závěru, kdy se moc těším na pokračování, které před pár dny vyšlo a mám ho teď vedle sebe. Nejasné hranice jsou pro mě největší pozitivní překvapení tohoto roku.

GošaGoša
31.08.2024 5 z 5

První sci-fi, které mě bavilo číst, protože to bylo o lidech, mimozemšťanech a vztazích.
Kchratovy příběhy jsem začínala povídkou a novelou v Mlokovi. Vypadalo to jako zdařilá fanfikce Aliena s úpravami, aby to fanfikce nebyla. Výslovnost jmen peklo. Novelu odstartovala ztracená propiska. I přesto vsechno jsem si chtěla udělat širší názor a přečetla si Nejasné hranice.
Začátek knihy byl skvělý. Chytlo mě to. Akce, přehledné konflikty a na konci se to někam posunulo.
Kdyby to mělo být jenom o Erin a Danielovi, tak by mě to jenom štvalo. S Erin jsem byla v pohodě. Prošla si peklem a snažila se jít za vyššími cíly. Sebevražedné myšlenky, odloučení od vlastní civilizace, posttrauma. To člověka rozebere na kaši. Za to Daniel... tomu kreténovi jsem měla chuť skočit mezi světla. Rozhodl se, že Erin je minimálně labilní a podle toho s ní jedná a tím k jejímu stavu přispívá. Úkolem psychologa je přece pomáhat, aby lidem bylo vnitřně lépe...
Kchrata jsem si oblíbila. Jediné, co mi to kazí, je příliš velká podobnost s Alienem co se týče vzhledu. Tady bych ocenila víc odlišností, ale to by zase některé příběhové prvky nefungovaly...
Těším se na pokračování. Na to, jak bude pokračovat sbližování lidí a šatchranů.

MarieHamlkova
15.08.2024 2 z 5

Za me bohuzel promarneny potencional. Kdyby to bylo jen o Kchratovi, tak super. Jenze Erin prebirala postupem casu vetsinu prostoru a vyplnila ho jen plytkym opakovanim sebelitostnych uvah. Nudna, otravna, na ranu. Takze pokud bylo zamerem napsat postavu, kterou budu nesnaset, tak se povedlo. Ale o takovych cist nechci. Body davam jen a jen za Kchrata, on byl jediny duvod proc jsem docetla.

Hra na kočku a na myš, Druhá smrt a další knižní novinky (14. týden)

31.03.2024

Prokleté královny, Život na míru a další knižní novinky (13. týden)

24.03.2024

Kniha Nejasné hranice v seznamech