Nejkrásnější pověsti Severní Moravy a Slezska: Příběhy z Beskyd a Valašska přehled
Naděžda Lázničková , Taťána Polášková
![Nejkrásnější pověsti Severní Moravy a Slezska: Příběhy z Beskyd a Valašska Nejkrásnější pověsti Severní Moravy a Slezska: Příběhy z Beskyd a Valašska](https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298415/bmid_nejkrasnejsi-povesti-severni-moravy-DK9-298415.jpg?v=1539036058)
Začarovaná místa, tajemné postavy, kouzla a záhady nás stále přitahují a zkazky o nich se vyprávějí již po mnoho generací. Koho by nezajímal osud bájného rytíře Ondřeje, zazděného preclíkáře, krásné Barky či smělého zbojníka Ondráše? Své četné obdivovatele mají známá i neznámá místa kraje, opředená mnoha dávnými mýty, jako Pulčínské skály, které skrývají vzácné poklady, tajuplná Čeladná i záhadný Radhošť. Vydáme se do nitra Čantoryje za spícím vojskem a svá tajemství poodhalí Lysá hora nebo místecký vrch Štandl...... celý text
Můj komentář
Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nejkrásnější pověsti Severní Moravy a Slezska: Příběhy z Beskyd a Valašska. Přihlašte se a napište ho.
Nové komentáře (6)
![Kačíí99 Kačíí99](https://www.databazeknih.cz/img/users/empty.jpg?v=1446561771)
![5 z 5 5 z 5](img/content/ratings/5.png)
Krásná kniha s pověstmi z Valašského prostředí (a Beskyd). Člověka ihned zatáhne do děje. Přečteno za jeden zimní podvečer.
![Mrňous1 Mrňous1](https://www.databazeknih.cz/img/users/empty.jpg?v=1446561771)
![4 z 5 4 z 5](img/content/ratings/4.png)
Hezká a zajímavá kniha, některé příběhy poutavější, jiné méně, ale celkově příjemné počtení o krásném kraji, ze kterého pocházím.
Související novinky (0)
Zatím zde není žádná související novinka.
Citáty z knihy (0)
Zatím zde není žádný citát z knihy.
Kniha Nejkrásnější pověsti Severní Moravy a Slezska: Příběhy z Beskyd a Valašska v seznamech
v Právě čtených | 2x |
v Přečtených | 15x |
ve Čtenářské výzvě | 2x |
v Mé knihovně | 7x |
v Chystám se číst | 10x |
v Chci si koupit | 5x |
Moc pěkné čtení vhodné i pro děti. Tajemno a kouzla mě vždy přitahovaly a s touto knížkou jsem si jich náležitě užila. Připomněla jsem si jednotlivými pověstmi místa, která jsem v minulosti navštívila. V některých okamžicích mi zabylo líto, že se mi knížka nedostala dřív do rukou. Ale, co mi brání navštívit uvedené lokality opětovně a vydat se znovu do okolí Lysé hory.