Nepriznaná - Milovala som Ľudovíta Štúra přehled

Nepriznaná - Milovala som Ľudovíta Štúra
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342877/bmid_nepriznana-milovala-som-ludovita-st-XZS-342877.jpg 5 22 22

Mladá spisovateľka a docentka prechádza životnou krízou. Uzatvára sa do seba, do svojho domu a do svojich kníh. Prestala písať odborné práce, načas nechala aj prednášky na univerzite a píše historické romány. Skrýva sa nielen v dome, ale aj za pseudonym - Daniela Dubnická. Jej naoko pokojný a starostlivo usporiadaný svet sa však rozpadne, keď pri písaní ďalšej knihy, dostáva zvláštnu návštevu. Dokážu rozhovory s neobyčajným a známym mužom, opraviť jej rozbitý svet? Alebo je ich zmysel v niečom celkom inom? Čas plynie a do jej života zrazu omnoho viac zasahujú nadprirodzené sily. Nepokojné duše sa snažia nájsť svoj pokoj. A tak sa Daniela musí vydať na svoju najťažšiu cestu dejinami. V polovici 19. storočia musí prísť na to, čo sa skutočne stalo medzi Ľudovítom Štúrom a Adelou Ostrolúckou. Aký bol ich vzťah? Bol vôbec nejaký? Ak áno, čo ich rozdelilo? A je vôbec možné po takom čase nájsť a pochopiť pravdu, ktorú vzal so sebou čas?... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nepriznaná - Milovala som Ľudovíta Štúra. Přihlašte se a napište ho.

Mily95
01.06.2023 5 z 5

Autorka patrí medzi moje obľúbené slovenské autorky, kniha nesklamala, ba naopak, doplnila moje chýbajúce vedomosti o Štúrovi a Adelke. Krásny príbeh dvoch ludi, ktorý sa kľudne takto mohol aj odohrať, plus s malým nádychom nadprirodzena. Od knihy som sa nevedela odtrhnúť.

PollyFrank
18.10.2022 5 z 5

Nepriznaná je citlivo a s veľkým rešpektom k nášmu národnému dejateľovi spracovaný, jemne nadprirodzený príbeh, ktorý predostiera možnosť jedného z najkrajších ľúbostných príbehov, aké kedy preťali naše dejiny. Ako vždy, ostala som nadšená a dojatá zároveň. Je to jedna z tých kníh, z ktorej je vám od začiatku úzko,pretože od prvej stránky viete, ako to celé dopadne.

Gabriela143
28.09.2020 5 z 5

Druhá prečítaná kniha od tejto autorky. Veľmi pekne spracovala náročnú historickú tému. Osoby, o ktorých som sa kedysi učila dostali nový rozmer. Knihu som si užívala od prvej stránky. Michaelu Ellu Hajdukovú pridávam na zoznam obľúbených slovenských spisovateliek a teším sa na ďalšie čítanie.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Nepriznaná - Milovala som Ľudovíta Štúra v seznamech

2018  82%Draculova žena