Netuctový případ a Zločin v nočním expresu přehled

Netuctový případ a Zločin v nočním expresu
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344641/bmid_netuctovy-pripad-a-zlocin-v-nocnim--OHq-344641.jpg 4 44 44

Jednoho rána kráčí finanční rada Dolnopolský do svého úřadu a najde botu. Na tom by nebylo nic podivného, pokud by v té botě nebyla i noha... Nález obuté končetiny a potažmo celého lidského těla změní panu Dolnopolskému život. Setkává se s mladým inspektorem Hasengapem, který vládne neortodoxními vyšetřovacími metodami. Nesourodá dvojice má před sebou dobrodružné vyšetřování netuctového případu a zločinu v nočním expresu.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Netuctový případ a Zločin v nočním expresu. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (15)

IHT
08.01.2023 3 z 5

Prijemne. Sice protahovane, ponekud nesourode a neprilis dokonale sestavene, ale hezky psane.

janina66
17.09.2022 4 z 5

2 příjemné příběhy s detektivní zápletkou. Jsou podány velmi zábavně a s nadhledem. Pobavila jsem se.

Jaruš7
02.09.2022 5 z 5

Upřednostění češtiny v libomalebných obratech staví tuto knihu do řady k oblíbeným autorům z první poloviny minulého století.
Detektivní příběhy z doby, kdy honit pachatele policejní bryčkou nebylo neobvyklé.
Profesní záliba v matematických fintách je pro berního radu hračkou, a tak ji policie využije, a tím se pan Dolnopolský dostává do řad policie k mladičkému inspektorovi H.
Jejich velký věkový rozdíl je vyšetřování ku prospěchu.

Citace:" ..ozvalo se ostré zaklepání na vchodové dveře. Manželé si vyměnili překvapený pohled. Návštěva? Takhle pozdě?
Pan Dolnopolský vstal, vyšel do haly a otevřel dveře.
Za nimi stal inspektor H. a za ním asi půltucet policistů.
"Dobrý večer, pane D., pravil medově inspektor H. a protáhl se kolem zkoprnělého finance do útulné předsíně. "Víte, jak jste říkal, že kdybychom cokoli potřebovali, tak stačí říct. Tak to děláme."

Citace:" Navíc bylo na překážku, že popis paní D. byl tragicky obecný, bez jakéhokoli záchytného detailu, a tedy prakticky nepoužitelný.
Když už v největším zoufalství chtěla policie zveřejnit výzvu občanům, aby nahlásili místo pobytu této podezřelé osoby, zjistila, že jediné, co by slídivé veřejnosti poskytla jako vodítko, je jméno, které je očividně a rukolapně falešné."

Doylovsky vycizelované, prima počteníčko.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Netuctový případ a Zločin v nočním expresu v seznamech

v Právě čtených1x