Nícení přehled

Nícení
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443789/bmid_niceni-2Fz-443789.jpg 4 93 93

Reflexe nespokojeného ženského nitra na sebe berou podobu deníkových záznamů, snů, úvah a především dopisů různým adresátům. Experimentální próza je výrazným debutem mladé české autorky.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nícení. Přihlašte se a napište ho.

Velekněžka
04.02.2021 4 z 5

Zvrtne-li se projev altruistického jednání výrazně nad hranici sebelásky (tedy spíše do podoby obětování se) vede svým výsledkem často k neodkladné tragédii. Způsob jakým autorka vpíchne svůj text pod čtenářovu kůži, nápadně překračuje území spisovatelské rešerše a spíše připomíná nejniternější servírování vlastní zkušenosti. Zkušenosti o vděku vyžadující, avšak již dávno nežádané mateřské péči (téměř se rovnající psychické vraždě udušením), která se stala nechtěným předobrazem chronické potřebě ustupovat a pomáhat (naopak vděk nevyžadující), zato však s jistotou směřující k pomalé formě psychické eutanazie.

Zdekat
23.11.2020 4 z 5

Připadalo mně že čtu českou Elfride Jelinek. Na tuto knihu musí mít člověk chuť, karmu a čas pomalu vstřebávat překotné množství myšlenek :-).

Bublinka78
22.11.2020 4 z 5

Tato kniha je více básní než příběhem. Proud myšlenek, který se valí ze stránek. Na tuhle knihu musíte mít náladu. Vytříbený jazyk, ale také znepokojivé. Toto není kniha davu.

37 nově přidaných eknih zdarma

23.05.2020