O povstání kralevice Přemysla proti králi Václavovi I. přehled

O povstání kralevice Přemysla proti králi Václavovi I.
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/320641/bmid_o-povstani-kralevice-premysla-proti-o2a-320641.jpg 4 7 7

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize O povstání kralevice Přemysla proti králi Václavovi I.. Přihlašte se a napište ho.

Madelisi
25.11.2021 5 z 5

Díky čtenářské výzvě jsem objevila tuto knížečku. Žasnu, jak se snadno četla. Sice obsahuje archaismy, nicméně vůbec plynulosti čtení nevadily.
Je odborně napsáno, ale přitom jsem byla stále v napětí, co se stane dál (přestože konec je znám dopředu).

Líbí se mi závěr, ve kterém je uvedeno, že Přemysl svým jednáním stanovil precedent vzpoury proti vládnoucímu králi a že sám pozná za 30 let, jaké to je.

freelex
02.03.2019 4 z 5

Na internetu je nafocená celá tahle publikace, pro zájemce, kteří si ji chtějí přečíst.

Vyobrazení sporu otce X syna, situace chronologicky seřazené, ozdrojované. Vesměs odborně napsáno, autor zde nedává prostor fantazii ani romantickému vylíčení děje. Pro běžného čtenáře bez zájmu o historii zřejmě nic neříkající nuda.

Sandik
21.01.2017 4 z 5

Roztomilá historická drobnost, která se mi dostala do ruky prakticky náhodou. Kniha má 28 stran a Pekař její text psal v době svých studií jako studentskou práci, patrně seminárku nebo něco takového. Určitě stojí za přečtení, už pro sám způsob jak je napsána.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha O povstání kralevice Přemysla proti králi Václavovi I. v seznamech

Josef Pekař